Veidrodis namuose. Funkcionalus ar magiškas?

Kuriant namų aplinką svarbi kiekviena detalė. Dažnai greta funkcionalumo ieškoma puošybinių sprendimų, kurie erdvei suteiktų jaukumo ir žavesio. Vienu iš stebinančių elementų namuose gali tapti ir (ne)paprastas veidrodis.

Pritaikymas erdvėje

Komponuojant interjerą pasitelkiami skirtingi stikliniai, veidrodiniai paviršiai, kurie ne tik atlieka atvaizdo atspindėjimo funkciją, bet ir gali sukurti optines apgaules, prabangos ar erdvumo, šviesesnės erdvės pojūtį.

Namų interjere įprasti standartiniai veidrodžiai. Dažniausiai jie kabinami prieškambaryje, drabužinėje ar vonios kambaryje. Kiti veidrodžiai stebina savo forma, juose kartais net sunku įžvelgti savo atvaizdą, tačiau jie tampa efektinga puošybos detale. Tokiais veidrodžiais puošiami ne tik namai, bet ir viešos erdvės, restoranai. Tačiau tiek namų, tiek viešų erdvių interjere itin populiarūs veidrodžiai su integruotu LED apšvietimu, kurie sujungia puošnumą ir funkcionalumą.

Interjerą puošti galima pavieniais veidrodžiais arba veidrodžių kompozicijomis. Tačiau ekspertai pataria atkreipti dėmesį į tai, kas juose atsispindės. Ar šis įrėmintas atvaizdas jums patinka? O galbūt norite atspindėti į kambarį sklindančią šviesą, taip sukurdami šviesesnės ir erdvesnės aplinkos pojūtį? Gudrybė slypi ir pasirinktame veidrodžio formate – horizontalūs veidrodžiai vizualiai praplečia erdvę, o vertikalūs – paaukština.

"Veidrodis – daugiafunkcinė interjero detalė, neretai naudojama kaip puošmena. Dažnai jis kabinamas ir virš židinio, ir valgomajame, tarsi paveikslas su gražiu rėmu. Aukšti veidrodžiai suteikia erdvei didingumo. Vakarais, esant dirbtiniam apšvietimui, atspindžiai juose sukuria iškilmingą nuotaiką", – pasakoja interjero dizainerė ir architektė Ieva Veilandienė.

Veidrodis – daugiafunkcinė interjero detalė, neretai naudojama ne pagal savo tiesioginę funkciją, o kaip puošmena.

Šviesos aureolė

Pašnekovė atkreipia dėmesį į veidrodžius su LED apšvietimu, turinčius aureolę. "Jie – tarsi šviestuvai, tik apšviečia ne tiek aplinką, kiek patį žiūrintįjį. O jei šviesa paslėpta už veidrodžio – išryškina jo siluetą", – aiškina I.Veilandienė.

Šviestuvai su integruotu LED apšvietimu gali būti stačiakampiai ir apvalūs, šviesa sklinda tiesiai į atvaizdą arba į šonus. Į šonus sklindanti šviesa – puošni, suteikianti namams jaukumo, o tiesiai sklindanti šviesa – tinkamas sprendimas grožio ritualams namuose. Galima pasirinkti ne tik šių viedrodžių formą, bet ir šviesos spalvą, apšvietimo modelį (šviesa gali sklisti perimetru, juosta, keliomis juostomis ar pasirinktu raštu). Tai – ne tik efektyvus, ekonomiškas, bet ir modernus, prabangos jausmą suteikiantis sprendimas.

"Šie veidrodžiai ne tik praktiška (nebereikia papildomo sieninio šviestuvo), bet ir estetinį vaizdą kurianti detalė. Ypač dabar, kai daugelis linksta prie minimalistinių, neperkrautų interjero sprendimų. Juos verta rinktis vonios patalpoms, tačiau galima įkomponuoti ir prieškambaryje arba prie grožio stalelių", – pataria I.Veilandienė.

Tiesa ar mitas?

Kiekvienas žinome, kad pasakų veidrodis turi nepaprastų galių. Šis žiūrintįjį atspindintis stiklas dažnai mistifikuojamas, esą gali atspindėti kokį tik norį atvaizdą – realų, gražiausią ar kaip tik nepatrauklų... Pasakose šis magiškas objektas net geba sujungti skirtingus pasaulius.

Itin svarbią reikšmę veidrodžiams suteikia fengšui – kinų harmoningos gyvensenos ir harmoningo būsto doktrina. Remiantis ja, veidrodis gali netgi nulemti gyvenimo sėkmę ar nesėkmes, todėl svarbu jam surasti vietą, kurioje veidrodžio skleidžiama energija būtų nukreipta teisinga linkme: nekabinti prieš lauko duris (geriau – šonu), vienas prieš kitą ir jokiu būdu – ne miegamajame. Tikima, kad veidrodžiai ne tik atsimena buvusius savininkus, tačiau ir atveria duris į dvasių pasaulį, todėl nevalia ilgai žiūrėti į senus veidrodžius, o savo namams patartina įsigyti naujus. Fengšui pabrėžia ne tik energiją, kuri esą kaupiasi veidrodžiuose, tačiau ir pataria naudoti veidrodžius, kurie atspindi žmogaus atvaizdą visu ūgiu.

Galingas įrankis

Į veidrodžius, kaip į objektus, padedančius suartinti dvi skirtingas tikroves, pažvelgė stiklo menininkas Mantas Mikutavičius. Autorius kvietė keliauti laiku, aplankant veidrodinę instaliaciją meno renginiuose Kaune, ir priminė, kad kasdienė kelionė laiku įmanoma ir namuose, į interjerą įkomponavus veidrodį.

Dizainerė I.Veilandienė apibendrina, kad veidrodžiai – galingas įrankis, kuriant erdvės, laisvės ir iliuzijos pojūčius interjere. I.Veilandienės nuomone, stulbinantį įspūdį padeda sukurti ne tiek veidrodžio dydis, kiek jo proporcija ir pasirinkta vieta.

"Veidrodžiai dažnai pasitelkiami erdvei išplėsti arba ištirpdyti tam tikrus tūrius. Dažnai to siekiama ir architektūroje (veidrodiniai stiklai), kai norima, kad pastatas tarsi ištirptų aplinkoje. Bet, mano nuomone, tai nėra vienintelis būdas vidaus erdvei padidinti ir ne visada tinkamas. Kartais geriau, kai veidrodis interjere atlieka tik savo tiesioginę funkciją", – pastebi interjerų kūrėja.

Interjero dizainerė drąsina eksperimentuoti, komponuojant veidrodžius interjere, ir taip pat primena apie jų priežiūrą – veidrodiniai paviršiai turi tiesiog spindėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių