Šiuolaikiniai kondicionieriai: ir gaivi vėsa, ir jauki šiluma

 • Teksto dydis:

Tvankiomis vasaros dienomis, kai atviri langai į namus įleidžia tik dar daugiau perteklinės šilumos, kondicionieriai yra tikras išsigelbėjimas. Šiuolaikiniai vėsinimo įrenginiai jau nėra tik šiltojo sezono prekė. Jie naudingi ir tada, kai orai atvėsta, nes gali būti namų šilumos šaltiniu.

Brolis visus metus

Mūsų tautosakoje yra tokia mįslė: žiemą – brolis, vasarą – molis, kas? Tai krosnis, be kurios žiemą būtų pražūtis, bet vasarą ji tampa moliniu gremėzdu. Šiais laikais naudojama šildymo sistema oras-oras yra brolis visus metus. Žiemą šildęs namus šilumos siurblys vasarą puikiausiai tarnauja kaip vėsinimo įrenginys.

"Visi šiuolaikiniai kondicionieriai pritaikyti tiek šildyti, tiek vėsinti namus. Tik reikia įvertinti, ar vėsiuoju periodu jis bus pagrindinis šilumos šaltinis, ar pagalbinis", – teigia Namų idėjų centre NIC įsikūrusios įmonės "Vilpra" prekių grupės vadovas Emilis Stankevičius.

Sistema oras-oras, palyginti su oras-vanduo, yra pigesnė dėl mažesnių įrengimo sąnaudų, todėl nemažai žmonių renkasi pirmąjį variantą. Ši sistema patraukli tuo, kad ją galima derinti su jau esamais kitokiais šilumos šaltiniais. Šį variantą dažniau renkasi tie, kuriems svarbiau karštomis dienomis turėti gaivias patalpas.

Pagal poreikius

Kondicionierių įvairovė – didelė, tad rinktis reikia atsakingai, kad investicija duotų didžiausią naudą ir atitiktų individualius poreikius.

Paprastai kondicionieriai grupuojami pagal nominalią galią. Ji taikoma tiek vėsinti, tiek šildyti. Gamintojai siūlo nuo 2,5 iki 7 kW nominalios galios įrenginius. 10 kv. m ploto patalpai atvėsinti arba sušildyti reikia 1 kW. Atsižvelgiama į tai, koks kambarių aukštis, langų dydis, kur yra virtuvė, kiek dažnai naudojama orkaitė, kuri kaitina orą, ir pan.

Ketinantiems kondicionierių naudoti žiemą kaip pagrindinį šildymo šaltinį patartina rinktis modelius, kurie efektyviai sušildo patalpas, kai lauke 30 laipsnių šalčio. Kiti modeliai šiluma aprūpina, kai už lango iki 15 laipsnių šalčio, taigi po šiltojo sezono irgi tam tikrą laiką gali būti pagalbine šildymo priemone.

Išmaniosios programos

Prieš daugiau kaip dešimtmetį kondicionieriai veikė paprastu "įjungimo-išjungimo" režimu, kai kompresorius veikia arba neveikia, o dabartiniai gali moduliuoti savo galią. Tokiu būdu taupoma energija ir palaikoma stabilesnė temperatūra.

Šiais laikais visi kondicionieriai turi kintančius režimus. Jeigu nustatėte tokį, kad patalpa neatvėstų žemiau pageidaujamos temperatūros, prietaisas pats išsijungs, kai to reikės, ir vėl pradės veikti pradėjus patalpai šilti. Tokiu būdu automatiškai užtikrinama stabili temperatūra. Dėl to kondicionieriai praverčia ir šaltuoju metų laiku ten, kur negyvenama nuolat, bet būtina palaikyti minimalią teigiamą temperatūrą.

Minimalios šilumos palaikymo funkcija "+8" yra kompanijos "Gree" kondicionieriuose. Ši funkcija naudinga ir išvykus iš namų ilgesniam laikui. "Gree" kondicionieriai dar turi funkciją "I feel". Ji vėsina arba šildo tą erdvę, kur padėsite valdymo pultelį. Tai naudinga, jei neketinate vėsinti ar šildyti visos patalpos, o norite komforto tik numatytoje patalpos vietoje. "Toshiba" kondicionieriai išsiskiria unikalia židinio funkcija – gali būti lokalus šilumos šaltinis, kuris teikia namams jaukumo vėsiomis dienomis.

Visi šiuolaikiniai kondicionieriai turi "Wi-Fi" funkciją, todėl gali būti valdomi telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. Tarkim, galima nurodyti kondicionieriui nustatyti norimą temperatūrą prieš grįžtant į namus, kai iki tol jis buvo budėjimo režimo. Savo telefone galite matyti, ar prietaisas veikia be sutrikimų, stebėti kitus rodiklius.

Gaminių įvairovė

Dažniausiai pirkėjai renkasi kabinamus ant sienos kondicionierius. Išorinė jo dalis taip pat kabinama ant fasado arba pastatomi ant aukštų kojelių šalia sienos. Komercinėse patalpose neretai renkamasi kasetinius, montuojamus į lubas, kanalinius kondicionierius.

Kai kurie žmonės kanalinius kondicionierius montuoja ir privačiuose namuose, tada patalpose nesimato jokių prietaisų, bet vėdinimas arba šildymas būna visuose kambariuose. Tačiau dėl daug didesnių investicijų privačiuose būstuose tokios sistemos nedažnos.

Mobilieji kondicionieriai patogūs tuo, kad nereikia montuoti, bet užima daugiau vietos, o efektyvumas mažesnis, nes reikia išvesti pro langą žarną, o tada į vėsinamą patalpą vėl patenka šiltas oras.

Populiarūs kondicionieriai su "multi-split" sistema. Ji gali būti pritaikoma daugeliui įprastų pakabinamų įrenginių. Tokiu atveju viena išorinė dalis gali tiekti atvėsintą arba pašildytą orą į du ar daugiau vidinių dalių. Tokia sistema patogi tuo, kad fasadas neapkraunamas keliomis išorinėmis dalimis.

Tiesa, būna situacijų, kai šiaurinėje namo pusėje esantis žmogus nori gauti šilumos, o pietinėje, kai šviečianti pro langus saulė prikaitina kambarį, atvirkščiai – vėsumos. Su viena išorine dalimi dviejų funkcijų naudoti neįmanoma, tokiu atveju geriau montuoti dvi išorines dalis.

Reikalinga priežiūra

Vienas didžiausių oras-oras šilumos siurblių pranašumų yra tai, kad pastate nereikia įrengti atskiros šildymo sistemos – radiatorių ar šilto oro tiekimo kanalų, nereikia jokių griovimo darbų.

Tereikia išgręžti nedideles skyles sienoje vidinėms ir išorinėms dalims sujungti. Šiuos darbus reikia patikėti savo srities profesionalams, kad prietaisai funkcionuotų nepriekaištingai.

Įsigijus kondicionierių, reikia atlikti profilaktinius darbus: išvalyti susikaupusias apnašas nuo filtrų, kitas dalis, dezinfekuoti kondensato latakus. Geriausia tai daryti pavasarį ir rudenį.

Tinkamai prižiūrimi kondicionieriai tarnauja ilgai ir teikia dvejopą – vėsinimo ir šildymo – naudą. Juo labiau kad šiuolaikiniai gaminiai yra taupūs, tylūs, džiugina įvairiais vėsinimo ar šildymo režimais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Vasaros pabučiuoti namai: idėjos kūrybingiems žmonėms
  Vasaros pabučiuoti namai: idėjos kūrybingiems žmonėms

  Jei tik įmanytume, šį laiką užkonservuotume – tiek pilnatvės ir gėrio dovanoja vasara. Dizaineriai ir tiesiog kūrybingi žmonės bando ją pagauti savo kuriamuose daiktuose ar interjero sprendimuose, kurie visus metus dovanoja vasaros poj...

 • Architektė: svarbiausia gerų namų statybinė medžiaga – kūrybiškumas
  Architektė: svarbiausia gerų namų statybinė medžiaga – kūrybiškumas

  Vasara – būsto statybų ir remonto metas. Architektės ir dizainerės Jurgitos Ambraškaitės teigimu, tai geras sprendimas. Tačiau ne visada tam, kad akyse būtų šviesiau, būtina imtis grandiozinių darbų ir investuoti daug pinigų &nd...

 • „Šeimos namuose“ pirmiausia apsigyveno gerumas
  „Šeimos namuose“ pirmiausia apsigyveno gerumas

  Jau greitai – gal net šį rudenį – onkologinėmis ligomis sergančių mažylių šeimos ras atokvėpį „Mamų unijos“ Vilniuje pastatytuose „Šeimos namuose“. Tai pirmas toks centras Lietuvoje, kuriamas u...

  1
 • Lanksčios klinkerio plytelės padės išplėsti apdailos galimybes
  Lanksčios klinkerio plytelės padės išplėsti apdailos galimybes

  Bendrovė "Norvegijos kontaktai" pristato vis labiau populiarėjančią fasado apdailos alternatyvą – lanksčias klinkerio plyteles, kurioms suteiktas pavadinimas "Klinkerit". Jos ne tik suteikia itin gražų estetinį vaizdą, bet v...

  1
 • Birželį kieme ir sode – pats darbymetis
  Birželį kieme ir sode – pats darbymetis

  Jei dabar viską padarysime tinkamai ir laiku, kitais vasaros mėnesiais akys džiaugsis. "Birželį viskas pradeda augti kaip ant mielių, tad mūsų pareiga – tinkamai pasirūpinti savo žaliosiomis valdomis: pradedant vejos priežiūra, gyvatvori...

  1
 • Kaip išsirinkti čiužinį?
  Kaip išsirinkti čiužinį?

  Kokybiškas ir individualias mūsų savybes atitinkantis čiužinys – svarbiausia gero poilsio sąlyga. Vis dėlto, atėjus laikui išsirinkti naują lovos pagrindą, susiduriame su pasirinkimo ir informacijos gausa. Kokį čiužinį pirkti, ...

  1
 • Lauko apšvietimas: kaip suderinti grožį ir funkcionalumą
  Lauko apšvietimas: kaip suderinti grožį ir funkcionalumą

  Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir ...

 • Išmaniosios šaldytuvo funkcijos, kurios palengvins buitį
  Išmaniosios šaldytuvo funkcijos, kurios palengvins buitį

  Renkantis naują šaldytuvą, ekspertai pataria atkreipti dėmesį ne tik į jo dydį ir talpą. Tobulėjant technologijoms, šaldytuvuose atsiranda vis daugiau funkcijų, padedančių išsaugoti kuo daugiau naudingųjų maisto savybių bei p...

 • Kaip išsirinkti ventiliatorių ir oro kondicionierių?
  Kaip išsirinkti ventiliatorių ir oro kondicionierių?

  Ventiliatorius! Atrodytų toks paprastas ir niekam nereikalingas daiktas, kol netikėtai neužklumpa vasara, o už lango pakyla 30 laipsnių temperatūra. Ir tokiomis dienomis visi svajojame apie gaivų vėjelio dvelksmą ir ieškome išsigelbėjim...

 • Vertinantiems dūmų aromatą – modernūs griliai
  Vertinantiems dūmų aromatą – modernūs griliai

  Maisto gaminimas grilyje yra viena didžiausių šiltojo sezono pramogų. Tai patvirtina ir statistika: vasarą maistą virš žarijų gamina 6 iš 10 lietuvių. Grilio ekspertai negaili pagyrų tobulėjančiai mūsų kepimo ant žarijų kult...

  2
Daugiau straipsnių