Šiųmetinės interjerų tendencijos: įvardijo, kokių baldų ir spalvų paklausa auga

Interjero detales ir akcentus kuriantys profesionalai sako, kad žmonės pradėjo rūpintis ne tik tuo, ką valgo ar dėvi, bet ir kokioje aplinkoje gyvena. Interjere atsiranda vis daugiau natūralių medžiagų ir spalvų, ypač didmiesčiuose pradeda populiarėti kelių funkcijų baldai, kadangi bandoma išsitekti mažo ploto būstuose.

Tradicinių šeimų, kurias sudaro trys-keturi asmenys, pastebimai mažėja. Žmonės visame pasaulyje šeimas kuria vis vėliau, jei apskritai tai daro. Skaičiuojama, kad pusė amerikiečių yra vieniši, o Europoje vienas gyvena kas trečias gyventojas. Vienišiai dažniausiai gyvena didmiesčiuose, o tai reiškia, kad gyvenamosios erdvės miestuose mažėja.

Tai lemia, kad vieniši didelių miestų gyventojai būstą vis dažniau nuomoja, mažo ploto, pavyzdžiui, 13 kv. m, būstas populiarėja.

Maža erdvė reikalauja funkcionalumo, todėl baldų, kuriuos galima išnaudoti įvairiai, pardavimai auga. Ir visgi baldų funkcionalumą lenkia dar viena tendencija. Gyventojams tampa svarbu, iš ko pagamintos medžiagos juos supa namuose ir kaip visa tai būtų galima panaudoti vėliau.

„Kalbant apie interjero kūrimą, tampa svarbu ne tik tai, kokiu būdu gamintojas sukuria produktą. Vartotojams vis aktualiau tai, ką gamintojas ar pats vartotojas gali daryti su gaminiu, kai jis nebereikalingas. Kaip jį būtų galima panaudoti kitur“, – sako parodų centro „Messe Frankfurt“ viceprezidentas Olafas Schmidtas.

Jo teigimu, kalbant apie populiarias šių metų spalvas, galima išskirti kelias tendencijas.

„Šiais metais tikriausiai pamatysite daug žalios spalvos, gamtos motyvų, tačiau taip pat pastebėsite indigo atspalvių – tai sena spalva, atgimstanti naujomis interpretacijomis“, – tikina O. Schmidtas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių