Quantcast

Ryškūs akcentai – suomiško interjero prieskoniai

Suomiškas stilius – jaukumo ir paprastumo pusiausvyra. Jį renkasi ilgalaikių ir harmoningų interjero sprendimų ieškantys žmonės. Namų idėjų centro NIC dizaineriai pataria, kad, kilus norui tokius namus atnaujinti, užtenka pakeisti vos kelis interjero elementus

Galimybių daug

Minimalizmas, nuosaiki paletė, lakoniškas apstatymas – suomiško interjero stiliaus ypatybes lėmė ne konkreti architektūros srovė, mados kryptis, o pagarbus ir harmoningas ryšys su gamta. Tokiuose namuose daiktai neišsišoka savo forma, jie funkcionalūs ir praktiški, kartu su interjere vyraujančiais ramiais tonais, natūraliomis medžiagomis kuria jaukią atmosferą.

Atnaujinti tokio stiliaus interjerą nėra labai sudėtinga. Didesnių permainų trokštantys žmonės gali perdažyti sienas ar ryškesnių spalvų tapetais, dekoratyvia danga dekoruoti bent vieną jų, tačiau neretai didesnis efektas pasiekiamas išmaniai žaidžiant įvairiais interjero elementais.

Prioritetas skiriamas namų tekstilei – užuolaidoms, pagalvėlėms, užtiesalams, kilimams, tačiau ne mažiau reikšmingi įvairūs meniniai objektai – tiek autoriniai kūrėjų darbai, tiek stilingi interjero aksesuarai. Visi jie savo forma, spalva, tekstūra, dizaino įmantrumu namų erdvėje kuria stiliaus dinamiką.

Užuolaidų triumfas

Į namus su triumfu grįžta užuolaidos: stilingame interjere privalomos tiek portjeros, tiek dieninės užuolaidos. Pastarosios – baltos ar šviesios spalvos, plonytės, lengvos. Naktinės užuolaidos siuvamos iš kur kas storesnių natūralių ir sintetinių audinių, populiarūs – aksomas, veliūras, šilkas, atlasas, vėl madingas žakardas.

Stilingas sprendimas – derinti du skirtingų spalvų audinius, vienspalvį lygų su turinčiu įspūdingą faktūrą ar margu, ar du skirtingais raštais puoštus audinius. Sezono mados tendencijos akcentuoja stambius natūralius ir stilizuotus gėlių, augalinius, motyvus, gamtos siužetus, kontrastingus, labiau išraiškingus geometrinius ir grafinius ornamentus.

Spalvų paletėje – sodrios, turtingos spalvos: koralo, aukso, rudžių, turkio, itin daug mėlynos ir žalios – nuo skaidraus vandens mėlio, smaragdo iki gilios, tamsios nakties žalumos, violetinė, bordo, skirtingų atspalvių pilka. Beje, spalva – nebūtinai visas portjeros audinys: ji interjere gali atsirasti kaip puošni užuolaidų apdaila, kraštas, originalus tekstilinis karnizas.

Portjeros – ne tik dekoratyvi kambario interjero detalė. Jos taip pat koreguoja erdvės pojūtį – vizualiai gali sumažinti ar padidinti, pašviesinti kambarį. Todėl vis labiau populiarėja trijų užuolaidų variantas: prie pat lango kabinamos šviesai nepralaidžios, atsparios saulės spinduliams, specialaus pluošto naktinės užuolaidos, viduryje – skaidrios dieninės, o lango šonuose – portjeros kaip puošmena.

Kilimai su istorija

Reti namai apsieina be kilimų: jie dera ir svetainėje, ir miegamajame, ir koridoriuje, net ir virtuvėje ar vonios kambaryje. Dizaineriai sezono tendencija įvardija plonesnius, lygesnės faktūros kilimus, kurie jau kelerius metus dominuoja išskirtinio stiliaus interjeruose.

Nuotaika: kilimai tarsi metraštis pasakoja šeimos istoriją, juose skleidžiasi ir žydi įvairiausios gėlės, o geometriniai raštai aplinkoje kuria ritmą ir tvarką. Gamintojų nuotr.

Jų spalvinė gama, raštai atkartoja visas sezono tendencijas. Vyrauja dvi kryptys: kontrastingi, aiškūs ir gana masyvūs geometriniai motyvai arba vintažinio, tarsi sendinto audinio dizainas – ne visame kilimo plote sudėtingas, smulkus raštas vienodai ryškus, kai kur išblukęs, it nusitrynęs, kai kur apskritai jo nėra. Šis efektas kuria daikto su istorija, šeimos relikvijos įspūdį, kurį sustiprina dar ir subtilus kilimo blizgesys.

Pagalvėlių žavesys

Einantys paprasčiausiu keliu neabejotinai suskubs ieškoti pagalvėlių. Tai itin funkcionalūs ir nepaprastai iškalbingi aksesuarai. Retai kada jų būna per daug: bent kelias padėkite ant sofos, lovos, vieną numeskite ant krėslo ar į fotelį, jei palangė plati ir mėgstate ant jos sėdėti – pagalvė pravers ir ten, beje, kaip ir ant grindų, pavyzdžiui, priešais židinį.

Apribojimų, kiek pagalvių turi būti, kokios formos, nėra – improvizuokite. O štai kalbant apie spalvų įvairovę, visada geriau trys nei dvi: dvi spalvos pagrindinės, o trečia savo raštu, atspalviu sujungia pastarąsias. Pagalvių koloritas turi derėti su kita kambario tekstile, itin – su portjeromis. Gražu, jei bent viena pagalvėlė bus pasiūta iš to paties audinio.

Dekoro detalės

Santūrią aplinką sėkmingai gali nuspalvinti ir įvairūs meno kūriniai, interjero detalės: tapyti ir tekstiliniai paveikslai, fotografijos, originalaus dizaino šviestuvai, skulptūros, vazos, staltiesės, krepšiai, padėklai.

Savo spalva, forma, dizainu jie gali tiek atkartoti esminius aplinkos ypatumus, tiek tapti centriniu akcentu, kuris erdvei suteiks unikalų charakterį. Priklausomai nuo norimo sukurti stiliaus, įspūdžio ir nuotaikos, interjero elementai gali būti padaryti iš skaidraus, matinio, tonuoto, spalvoto stiklo, spindėti plienu, sidabru, auksu, alsuoti jaukia medienos šiluma, būti nunerti, nupinti iš jūros žolės, džiuto, padaryti iš prabanga dvelkiančios odos. Beje, rezultatas priklausys dar ir nuo to, ar kiekvienam jų rasite tinkamą vietą interjere.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių