Quantcast

Kilimas namuose gali sukurti stebuklą: kokį pasirinkti?

  • Teksto dydis:

Kilimas ant grindų – nedaug pastangų reikalaujantis sprendimas, tačiau rezultatas – iškart pastebimas ir efektingas. Tinkamai parinkti kilimai namuose gali sukurti stebuklą: suteikti jaukumo, vizualiai pakeisti erdvę, padalyti patalpą į zonas. Pasirinkti šį vieną svarbiausių interjero aksesuarų padeda Namų idėjų centre esančio salono "2DI" kilimų ekspertė Oksana Volujevič.

Ilgalaikis pirkinys

Nors kilimai – greitas būdas pakeisti savo namų interjerą, renkantis jį skubotai paprasta suklysti. "Kilimas yra ilgalaikis pirkinys, todėl renkantis jį pirmiausia reikia įvertinti kilimo kokybę", – pataria specialistė.

Derėtų ne tik pasikliauti pirmu įspūdžiu – patinka ar ne, bet ir gerai išstudijuoti visus gamyklinius parametrus: ar tai mašininis, ar rankų darbo rištinis kilimas, kokia jo pluošto sudėtis, koks kilimo tankumas ir plauko aukštis.

"Nuo to priklausys kilimo priežiūra ir ilgaamžiškumas. Gerai prižiūrimas kilimas ilgai tarnaus, išlaikys tekstūrą ir spalvas", – atkreipia dėmesį O.Volujevič.

Dažna pirkėjų daroma klaida – per mažai dėmesio skiriama kilimo tekstūrai. "Ir be reikalo, – įspėja specialistė. – Maišant ir sluoksniuojant skirtingas tekstūras pagyvinamas bendras kambario vaizdas. Kilimo tekstūra padeda sukurti ir patrauklius kontrastus, pavyzdžiui, minimalistinio dizaino sofa puikiai derės su puriu, puošniu kilimu."

Kilimo tekstūrą labai svarbu ne tik įvertinti vizualiai, bet ir išbandyti: ar malonu juo eiti, ar jauku pėdai? Net ir nebūnant ekspertu, pėda puikiai pasufleruoja, ar kilimas jaukus, malonus.

Spalvų galia

Kilimas skirtas ne tik kaip praktinis interjero elementas, skirtas reikiamoje vietoje uždengti grindis, tai labai svarbus dekoro akcentas. Todėl svarbu pasirinkti spalviškai patrauklų, įdomaus rašto kilimą, kuris taptų namų puošmena, o ne svetimkūniu.

"Kilimo spalva gali iš esmės pakeisti visą kambario vaizdą, – primena Namų idėjų centro atstovė O.Volujevič. – Šviesesni kilimai atveria kambarį ir suteikia didesnės erdvės iliuziją, lengvumo pojūtį. Tamsesniais kilimais išklotas kambarys atrodo mažesnis, bet jaukesnis. Neutralios spalvos kilimas tinka tuo atveju, kai norima išryškinti baldus. Raštais margintas kilimas – puiki maskuotė intensyvaus judėjimo zonose, nes ant jo mažiau matomos dėmės."

O.Volujevič atkreipia dėmesį, kad nebūtina kilimo spalvos suderinti su sienų spalva ar baldų apmušalais itin tiksliai, – kambarys atrodys griežas ir konservatyvus. "Kilimas tegul būna šiek tiek tamsesnis ar šviesesnis, taip įliesite įvairumo", – pataria ekspertė.

Išskirdama madingas tendencijas ji pabrėžia, kad pastaruoju metu pirkėjai noriai renkasi kilimus su gamtos motyvais. "Kalbant apie vienspalvius kilimus, daugiausia susidomėjimo sulaukia melsvi ir sodrios baklažano spalvos. Skandinaviško stiliaus mėgėjai renkasi juodos ir baltos spalvų, o ieškantieji santūraus interjero akcento – klasikinio stiliaus kilimus", – pristato dažniausius pasirinkimus kilimų salono darbuotoja.

Svarbios proporcijos

Ne mažiau svarbu pasirinkti ir tinkamos formos kilimą bei patiesti jį išlaikant teisingas proporcijas su baldais.

Kilimų ekspertė drąsina neapsiriboti vien tik stačiakampio formos kilimais. "Aštuoniakampis ar apvalus kilimas suteikia kambariui išskirtinumo. Kvadratiniam kambariui tiks ovalus arba kvadratinis kilimas, stačiakampio formos kambariui – kvadratinis", – vardija galimus variantus.

"Koks kilimo dydis tinkamiausias, nulemia bendras patalpos plotas ir baldai – turi būti išlaikytos tinkamos proporcijos tarp to, kokia kilimo dalis bus po baldu, o kokia – išlindusi", – atkreipia dėmesį O.Volujevič.

Pagrindinė taisyklė – sėdint ant sofos, fotelio ar aplink kavos staliuką kojos turi būti ant kilimo. "Todėl svetainėje nerekomenduojama rinktis mažo kilimėlio, kuris būtų tiesiamas tik po kavos staliuku – tai bus nepatogu, jis slankios, be to, svetainės erdvėje neliks vientisumo", –  sako ekspertė.

Ant valgomojo kambario kilimo turėtų tilpti stalas su visomis kėdėmis ir likti šiek tiek vietos joms patogiai atitraukti. Patogiausias būtų lygaus audimo ar trumpo plauko kilimas – bus lengva stumdyti kėdes, o maisto likučiai neįsivels į audinį.

Miegamajame praktiškiausia rinktis tokį kilimą, kuris uždengtų bent poros žingsnių plotą aplink visą lovą, kad išlipus būtų galima minkštai ir šiltai pastatyti koją. Naktinis staliukas gali stovėti ir ant grindų.

Kokį kilimą išsirinkti?

Medvilniniai kilimai – mažiau atsparūs, todėl jie gaminami mažų matmenų ir dažnai keičiami, paprastai atlieka dekoratyvinę funkciją.

Viskoziniai kilimai kur kas patvaresni, tačiau šeriasi, tad kurį laiką juos tiesiog reikėtų intensyviau valyti dulkių siurbliu.

Vilnoniai kilimai – ilgaamžiai, atsparūs ugniai ir drėgmei, gerai slepia dėmes, nesielektrina. Tačiau jie blunka, jei ant jų krinta tiesioginiai saulės spinduliai, jų negalima valyti stipriais cheminiais valikliais.

Sintetinio pluošto kilimai yra minkšti ir švelnūs, atsparūs dėmėms, neblunka, nesielektrina, yra du tris kartus pigesni už natūralaus pluošto kilimus.

Verta žinoti

Kad kilimas dėvėtųsi tolygiai, kasmet ar kas pusę metų kilimą apsukite 180 laipsnių kampu, keiskite baldų išsidėstymą patalpoje.


Šiame straipsnyje: kilimainamų interjerasNIC

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių