Kaip išsirinkti vaikų kambario baldus?

  • Teksto dydis:

Ne paslaptis, kad įsigijus naują būstą pirmiausia svajojama apie jo interjerą. Naujakuriai dažniausiai jau žino, kokį stilių rinksis ir kokius baldus įsigis svetainės, valgomojo, miegamojo ir virtuvės apstatymui. Vis dėlto, daugiausia klausimų neretai sukelia vaiko kambarys. Vaikiškų baldų pasirinkimas toks platus, kad neretai tenka sukti galvą ne tik dėl spalvų bei stilių, bet ir dėl funkcionalumo. Tiesa, vadovaudamiesi vos keliais paprastais patarimais išlaviruosite lengvai ir be didelio vargo.

Skirkite dėmesio vaiko lūkesčiams

Daugiausia dėmesio rinkdamiesi spalvas ir stilių vaiko kambariui turėtumėte skirti mažylio nuomonei. Žinoma, jei dar tik laukiate šeimos pagausėjimo, baldus galite derinti bendrai prie viso būsto atspalvių arba sukurti unikalią oazę naujam šeimos nariui. Jei vaikas jau gali išsakyti savo norus, būtinai atsižvelkite bent į tuos, kuriuos išpildyti tikrai galėsite. Mažiesiems dažnai norisi spalvų ir žaismingų akcentų, tad žaidimų zoną galite papuošti jų pasirinktomis dekoracijomis ar įrengti funkcionalų erdvių atskyrimą su mėgstamų herojų raštais. Vyresni vaikai ir paaugliai kambaryje ne tik ilsisi ir žaidžia, bet ir mokosi, tad derėtų gerai apgalvoti ir įrengti vietą mokymuisi. Patvarus rašomasis stalas ir patogi kėdė užtikrins komfortą bei gerą vaiko savijautą atliekant namų darbus ar mėgaujantis knyga. Atminkite, kad čia turėtų vyrauti pastelinės ar neutralios spalvos, ryškios spalvos gali trukdyti susikaupti.

Pirmenybė kokybei ir funkcionalumui

Tiesa, tiek įrengdami žaidimų ar poilsio erdvę, tiek mokymosi vietą, atkreipkite dėmesį į baldų kokybę. Verčiau rinkitės patvarius, funkcionalumu pasižyminčius baldus. Vaikui sparčiai augant tikrai pravers prailginama lova, kurios ilgį galėsite reguliuoti pagal poreikį. O jei kambariu dalinasi du vaikai, sutaupyti vietos tikrai padės dviaukštė lova, kurią pasirinkti bus nesunku pagal gamintojo nurodytus svorio ir ūgio rodmenis. Žinoma, svarbu ir tai, kad baldai neturėtų aštrių kampų – mažyliai gali netyčia susižeisti. Vaiko kambariui taip pat nesirinkite spintų su veidrodžiais ar stiklinėmis durimis, nes įnirtingi žaidimai gali iššaukti netikėtų nelaimių. Tiek įrengdami kūdikio, tiek vyresnio vaiko kambarį nepamirškite pakankamai dėmesio skirti ne tik baldų, bet ir tekstilės kokybei. Aukštos kokybės patalynė leis vaikui tinkamai pailsėti ir užtikrins komfortą net jautriausiai odelei. Nostra tinklapyje rasite pačių įvairiausių raštų ir spalvų patalynių vaikams, kurios nepriekaištingai derės prie pasirinktų kambario tonų.

Kambarys – ir saviraiškos erdvė

Įrengdami vaiko kambarį nepamirškite palikti vietos ir vaiko saviraiškai. Vis dėlto, asmeninė vaiko erdvė – jo kūrybos ir potencialo dirbtuvės, todėl turėtumėte atsižvelgti į vaiko pomėgius dar prieš imdamiesi atnaujinimo ar įrengimo darbų. Jei vaikas mėgsta skaityti, būtinai suplanuokite erdvę, kurioje jis galėtų jaustis patogiai ir mėgautis knyga patogiame sėdmaišyje, tarp minkštų pagalvėlių ar supamojoje kėdėje. Svarbi ir žaidimų zona, kurioje atsirastų vietos vaiko mėgstamam užsiėmimui – dėlionėms, muzikos instrumentams ar šokiams. Sukurdami tokią zoną, atversite galimybes vaiko saviraiškai augti ir klestėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių