Quantcast

Vyriausybėje pagerbti kultūros ir meno premijų laureatai

  • Teksto dydis:

Vyriausybės rūmuose Vilniuje ketvirtadienį pagerbti Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatai.

Juos pasveikino premjerė Ingrida Šimonytė, kultūros ministras Simonas Kairys, Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas Vydas Dolinskas.

„Jei visas mūsų gyvenimas yra kūryba, tai profesionalus menas ir kokybiška kultūra yra tas deguonis, kuris prisotina, sustiprina kiekvieno iš mūsų gyvastį, – sveikindama kūrėjus sakė premjerė.

Ji taip pat pabrėžė, kad ne valstybė kuria kultūrą, o kultūra augina valstybę.

Premijos šiemet skirtos režisieriui Laurynui Bareišai, animatoriui Iljai Bereznickui, literatūrologui, vertėjui Vytautui Bikulčiui, architektui Gintarui Čaikauskui, šokio kritikui, kultūros vadybininkui Audroniui Imbrasui, kompozitoriui, atlikėjui Andriui Kulikauskui, muzikologei Laimutei Ligeikaitei-Grubevičienei, menininkei Marijai Marcelionytei-Paliukei, choreografui Martynui Rimeikiui, teatrologei Daivai Šabasevičienei, menininkei Emilijai Škarnulytei, rašytojui Alvydui Šlepikui.

„Neabejoju, kad kiekvienas iš čia susirinkusiųjų svajojame apie tokią Lietuvą, kuri mus visus telktų ateities kūrybai, kurioje kiekvienas galėtume atsiskleisti, būti savimi, plėtoti ir ugdyti savo talentus ir atskleistume naujas galimybes, kurioje būtų tirpdomas pyktis, susipriešinimas ir savigrauža. Nė kiek neabejoju, kad menininkų, kuriuos šiandien pagerbiame, dėka tai vyks sparčiau“, – sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos Lietuvos, pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams bei veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Šios premijos teikiamos nuo 1997 metų.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premija yra 340 bazinių socialinių išmokų dydžių, nuo šių metų ji siekia 16,6 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių