Grupė „Il Senso“ siunčia ypatingą velykinį sveikinimą – kūrinį „Kai tik į tave kreipiuos“

 • Teksto dydis:

Grupė „Il Senso“ Lietuvos žmonėms siunčia ypatingą velykinį muzikinį sveikinimą – kūrinį „Kai tik į tave kreipiuos“, sukurtą šv. Jono Pauliaus II-ojo poetinės maldos pagrindu ir jo vaizdo klipą.

Jaunieji operos solistai Ieva Barbora Juozapaitytė, Indrė Anankaitė, Laimonas Bendaravičius, Kasparas Damulis, susibūrę į vokalinę grupę „Il Senso“ (liet. – „Prasmė“) didžiosios prisikėlimo šventės proga sumanė klausytojams ir žiūrovams parengti unikalią dovaną. Tai – lietuvių tautos ypač mylimo ir gerbiamo popiežiaus poetinės maldos pagrindu sukurtas ypatingą kūrinys. Muziką dainai, kurios originalus pavadinimas „La Tua Semplicita“ sukūrė A. Galbiati, J. Frankel, G. Rinaldi, o lietuviškojo teksto autorė – Jurga Čekatauskaitė, kuri ypatingai jautriai ir talentingai perteikė Šv. Jono Pauliaus kūrinio prasmę.

Visa tai ir sudėjome į nuostabią dainą, kuri, tikimės, pasieks klausytojų ir žiūrovų širdis bei pripildys Velykų paslapties laukimą viltimi ir šviesa, kurios taip reikia visų mūsų šių dienų gyvenime.

Pagerbdami prieš šešiolika metų mus palikusio Šv. Jono Pauliaus atminimą, jaunieji dainininkai drauge su muzikais Elena Daunyte (violončelė), Joana Daunyte (arfa) ir Rimvydu Mitkumi (fortepijonas) šią dainą atliko ir nufilmavo po Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčios skliautais. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai. Būtent čia, Lietuvoje lankęsis popiežius, 1993 m. rugsėjo 5 d. ištarė šiuos dvasingus ir paskatinančius žodžius: „Kultūros ir mokslo žmonės labiau nei kiti atsakingi, kad protui nebūtų užtveriamas kelias, vedąs paslapties link.“

Pasak grupės „Il Senso“ narių, Šv. Velykos, skelbiančios Kristaus prisikėlimą, pavasarį ir atgimstančią gamtą yra ypatingas laikotarpis, kurio metu turime galimybę stabtelėti ir apmąstyti savo kelionę. Šv. Jonas Paulius sakė, kad nepaisant žmogaus sužeistos ir nuodėmingos prigimties, silpnumo ir vangumo, puikybės, tinginystės ir kitų ydų, žmogus turi ypatingą dovaną – galimybę mylėti, o meilės jausmas neatsiejamas nuo tikėjimo, nuolat rusenančio mūsų širdyse...

„Visa tai ir sudėjome į nuostabią dainą, kuri, tikimės, pasieks klausytojų ir žiūrovų širdis bei pripildys Velykų paslapties laukimą viltimi ir šviesa, kurios taip reikia visų mūsų šių dienų gyvenime...“, – viliasi I. B. Juozapaitytė.

Grupė „Il Senso“ norėtų padėkoti visai kūrybinei komadai: garso režisieriams Kristijonui Noreikai bei Arūnui Zujui, vaizdo klipo kūrėjams Stefai Kilmanaitei ir Gediminui Uždaviniui, instrumentalistų trio: seserims Elenai ir Joanai Daunytėms bei pianistui ir aranžuotės autoriui Rimvydui Mitkui, grimo meistrėms Gabrielei Lileikaitei-Pavilionienei, Simonai Pakalnytei, artimiesiems bei visų mūsų šeimos nariams. 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Senuks

Senuks portretas
Kiek galima liùdesio?

Jo

Jo portretas
Labdaros tikslais susibūrė trys tenorai: Placido, Luciano ir Jose. pasisekimas buvo žvėriškas. ir buvo dėl ko .Po to pasipylė... Kažkada "Il Divo" savo gyvo koncerto video sukėlė furorą viso pasaulio melomanams. Ir ant Lietuvos, žinoma. "El Fuego"... Šiap jau akdeminio vokalo klasikiniai dainorėliai yra išauklėti rodyti tik save. Mano balsas, mano,... mano,..., o kaip skambėjo mano La, Do. etc. Tai amato specifika. Normalus akademinių voikalistų ansamblis įmanoimas tik su dirigentu, kuris jų galimybes išnaudoja reikiamam meniniam efektui pasiekti, arba tai turi būti pasaulio akademinio vokalo žvaigždės, kuriems jau nebeįdomu žaidimai smėlio dėžėje ir antklodės tąsymai tarpusavyje, o rūpi meninis rezultatas. "Il Senso" vienas tų standartinių atvejų, kai visi tempia savo antklodės kampą į save ir įsivaizduoja, kad yra pats reikšmingiausias kompanijoje. Menine prasme, rezultatas apgailėtinas. Ir... kada tenorai išmoks normaliai dainuoti, artikluliuoti, o ne pūsliuopti, kol "suskambės "

Lijana

Lijana portretas
Super ! Ačiū !
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių