„Nuotaikos pardavėjai“

Šį savaitgalį visų muziką mėgstančių keliai vedė į Varėną. Ten nuskambėjo festivalis "Tamsta". Vieni į jį lėkė automobiliais, kiti autobusais.. kiekvienam savo, o man festivalis "Tamsta" prasidėjo traukinyje. Traukiniu, kurio vienas vagonas tapo koncertų sale šeštadienį aš ir pasivažinėjau.

Taigi vagone - koncertų salėje įsipatoginau ir aš.. Sakyčiau tokioje kamerinėje aplinkoje. Greta vyras skaitė laikraštį, močiutė žvelgė pro langą, muzikantai pradėjo derinti instrumentus. Jų visas oktetas.. Trys saksofonai (vieną pūtė vienintelė mergina grupėje), du trombonai, suzafonas ir du būgnininkai. Visi su nekantrumu laukiame pradžios. Kadangi traukinio biliete nurodytas tik traukinio išvykimo laikas, o apie koncerto pradžios laiką neužsiminta, tai vagone ir plojimų raginančių pradėti nepasigirsta.

Vagone - koncertų salėje publika gana marga. Jaunimas, kuris jau laukdamas traukinio gyveno festivalio nuotaikomis ir niekuo nenutuokiantys traukinio keleiviai su savais rūpesčiais ir su savais krepšiais..

Muzikantai jau pagrojo pirmą kūrinį. Susiderino instrumentus. Visi kam teko keliauti traukiniu ir kam teko savo akyse matyti suzafoną supras, kad su juo tilpti į traukinį ne toks jau lengvas uždavinys, tačiau tilpo. Vagoną užtvindo "Mood sellers" muzika.. Grupės pavadinimas vėl gi paaiškėja suzafonininko dėka. Nori nenori, bet kojos nejučiomis ima trypčioti. Visi mindžiukuoja į taktą ar muša ritmą delnais. Šypsenos padabina veidus..

Rodos ritmingas traukinio "tuk tuk tuktuk" išorėje susilieja su muzika viduje.. retsykiais traukinio mašinistas lyg žinodamas, kad čia taip smagu sušvilpia. "Mood sellers" beveik nenuilsta. Groja kūrinį po kūrinio. Įsisiūbuoja visas vagonas - koncertų salė. Vagone prasideda šokiai!

Pragroję daugiau kaip valandą "Mood sellers" padėkoja už dėmesį, tačiau gerbėjai vagone jų nepaleidžia.. Taip "gražuolė ir septyni nykštukai"(juk kaip minėjau "Mood sellers" groja viena mergina ir septyni vyrukai) atlieka dar du kūrinius "bisui".

Žurnalistinis smalsumas nugali ir nueinu pasikalbėti su koncerto žiūrovais.

"Juk čia jaunimas, tai ir linksminasi. Va, tokiems kaip mes gerai su muzika, gerai ir be jos,"- juokauja septyniasdešimties sulaukusi Zina, taip pat važiuojanti į Varėną. "Tegul jaunimas linksminasi. Dabar jų laikas. Mums nebuvo kada linksmintis. Augau po karo - nebuvo nei ką apsirengti, nei kur koncerto nueiti pasiklausyti,"- prisiminimais dalinosi senolė. "Dabar linksminkitės ir linkiu, kad niekada neatsitiktų taip, kaip buvo mūsų jaunystėje. Juk kai linksma ir groja muzika lengviau ir skausmus išgyventi. Ir apskritai tie, kurie mėgsta muziką mažiau pykstasi. O kai žmonės pykstasi - nėra laimės,"- gyvenimiška patirtimi dalinosi Zina.

"Labai smagu ir malonu. Man taip pirmą kartą. Nuotaika tikrai gera",- prasitaria 82-jų sulaukusi Elena. "Aš dar ir kartu patrypčiau,"- šūkteli ji pavymui.

Lieka kelios stotelės iki man reikiamos, tad skubu pakalbinti ir pačius "nuotaikos pardavėjus". "Nuotaikos mes nepardavinėjame. Mes tiesiog skleidžiame gerą nuotaiką ir norime, kad vis  tuo mėgautųsi",- šypteli suzafonininkas Lukas. "Grupė susikūrė prieš dvejus metus. Buvome tryse, o dabar mūsų aštuoni. Grojame tą, kas mums patinka, kas širdžiai miela,"- apie grupę "Mood sellers" kalbėjo Lukas.

Mano stotelė. Išlipu iš traukinio palikdamas vagone "Nuotaikos pardavėjus" ir ją "nusipirkusius"..
Traukinys nudunda vėl smagiai sušvilpdamas..
Kaip gerai manau, kad "Nuotaikos pardavėjų" prekė neturi galiojimo termino..


Šiame straipsnyje: Tamstamuzika

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių