Nepatogių filmų seansai – patogiausioje kino salėje

 • Teksto dydis:

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis "Nepatogus kinas" šiemet grįžta nauju formatu: filmai ir renginiai keliasi į virtualiąją erdvę, todėl bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. Jau 14-asis festivalis per šalį keliaus spalio 7–18 d.

"Supratę, kad viruso sukelti ribojimai dar ilgai nesitrauks, pasitelkėme visus resursus ir kūrybiškumą bei festivalį išrandame iš naujo. Nors ir iki šiol buvome vienas iš plačiausiai pasklidusių festivalių Lietuvoje, šį kartą su visa programa pasieksime visus Lietuvos gyventojus vienu metu. Visi festivalio filmai ir renginiai, kurių bus ne mažiau nei ankstesniais metais, bus prieinami visiems kinu ir aktualijomis besidomintiems Lietuvos žiūrovams", – sako festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis.

"Nepatogaus kino" tinklalapis šiemet taps vartais į virtualiąją kino salę – čia išsirinkę filmą, žiūrovai bus nukreipiami į platformą, kur galės jį žiūrėti patogiu metu. Įsigijusieji festivalio pasus galės tiesiogiai naršyti virtualiojoje kino salėje ir žiūrėti bet kuriuos norimus filmus. Įdomiausią temą nagrinėjantį filmą ar diskusiją galima išsirinkti užsukus į tinklalapį https://nepatoguskinas.lt/2020/tvarkarastis.

Nemaža dalis seansų ir renginių bus transliuojami realiu laiku, kviečiant žiūrovus juos stebėti drauge ir įsitraukti į temines diskusijas bei pokalbius su filmų kūrėjais ar herojais.

"Kvietimas pokalbiui – viena iš svarbiausių festivalio misijų, tad "Nepatogaus kino" filmai žiūrovus dažniausiai palieka su klausimais, kuriuos norisi garsiai su kuo nors aptarti. Žinojome, kad, nusprendę persikelti į virtualybę, šią svarbią dalį privalome išsaugoti. Todėl kiekvieną festivalio dieną nustatytu laiku rengsime bendras filmų peržiūras ir aptarimus. Prie realiu laiku vyksiančių seansų prisijungs režisieriai ir filmų herojai, su kuriais žiūrovai galės bendrauti tiesiogiai taip pat, kaip tai darydavo įprasto seanso kino salėje metu. Skirtumas tik tas, kad nebeliks erdvės ir vietos ribojimų – viskas tampa prieinama net ir atokiausiame Lietuvos kampelyje gyvenantiems žiūrovams", – sako G.Andriukaitis.

"Nepatogus kinas" kasmet rengia aktualias filmų įkvėptas diskusijas su ekspertais ir žmogaus teisių aktyvistais. Šie renginiai šiemet taip pat vyks iš dalies virtualiai – tiesiogines jų transliacijas žiūrovai galės stebėti festivalio "Facebook" paskyroje. "Tai, kas anksčiau buvo prieinama siauram vieno renginio ar filmo seanso dalyvių ratui, šįkart bus atvira visiems", – pasakoja festivalio koordinatorė Judita Ragauskaitė. Ji taip pat pabrėžia, kad, išlikus palankioms aplinkybėms, festivalis taip pat planuoja surengti ir keletą neįprastų gyvų kino seansų.

Dar viena šiemetinio "Nepatogaus kino" naujovė – galimybė nemokamai žiūrėti filmus ir virtualiai dalyvauti renginiuose daugiau nei 160 šalies bibliotekų. "Visąlaik stengiamės būti prieinamiausias festivalis Lietuvoje, nes tikime, kad mūsų atrinktus filmus turi pamatyti kuo daugiau žmonių. Tad partnerystė su bibliotekomis mums leis pasiekti mažiausias bendruomenes ir žmones, neturinčius prieigos prie kompiuterio, interneto ar finansinių galimybių įsigyti virtualųjį filmo bilietą, – sako G.Andriukaitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių