Mirė teatro ir kino aktorius A. Storpirštis

Eidamas 69 metus mirė žinomas teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis.

Dirbo iki paskutinės dienos

Tai BNS patvirtino brolis aktorius Gediminas Storpirštis.

Pasak jo, A. Storpirštis mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą.

„Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – dar vakar garsino filmą. Jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai“, – sakė G. Storpirštis.

Kaip G. Storpirštis teigė portalui 15min.lt, aktoriaus mirtis buvo netikėta ne tik bičiuliams, bet ir artimiesiems. Liga aktorių pasiglemžė staiga, jam plyšo aorta.

A. Storpirštis gimė 1950 metais Vilniuje, 1975-aisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija) aktorių laidą.

Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti Jaunimo teatre sostinėje ir šio teatro trupei priklausė iki šiol.

Aktorius į Jaunimo teatrą atėjo su legendiniu vadinamu režisierės Dalios Tamulevičiūtės dešimtuku.

Šiame teatre A. Storpirštis sukūrė daugiau kaip 30 vaidmenų. Jis vaidino garsiuose Jaunimo teatro pastatymuose „Ilga kaip šimtmečiai diena“, „Meilė ir mirtis Veronoje“,  „Škac, mirtie, visados škac“, „Pirosmani, Pirosmani“ ir kituose.

Vieni paskutiniųjų vaidmenų – senelis 2015 metais režisieriaus Vido Bareikio spektaklyje „Geras žmogus iš Sezuano“ pagal Bertoltą Brechtą, 2011 metais Dale Wasserman „Skrydyje virš gegutės lizdo“ (rež. Valerij Griško) – Sanitaras Terklis, 2010 metais Hermano Melville „Raštininke Bartlbyje” (rež. Rolandas Kazlas) – Kalakutas.

Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – dar vakar garsino filmą. Jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai.

Aktorius kurį laiką dirbo nevalstybiniame Didžiajame Vilniaus teatre.

A. Storpirštis daug filmavosi ir Lietuvoje, ir anksčiau – Sovietų Sąjungoje. Jis vaidino „Amerikietiškoje tragedijoje“, „Chameleono žaidimuose“, „Ir ten krantai smėlėti“, „Žalstvykslėse“, „Žvaigždėje“, „Eurazijos aborigene“, „Dėdė, Rokas ir Nida“, kt., filmavosi televizijos serialuose, humoristinėje žinių laidoje „Dviračio šou“.

Aktorius taip pat garsino filmus.

Artimiesiems linkėjo dvasios paguodos

Lietuvos vadovai reiškia užuojautą mirus žinomam teatro ir kino aktoriui A. Storpirščiui. Seimo ir savo vardu užuojautą dėl menininko mirties išreiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Pasak jo, A. Storpirštis – šios kartos teatro ir kino legenda. Jo netektis yra netikėta ir skaudi menininkų bendruomenei ir visai Lietuvai. Šią sunkią akimirką parlamento vadovas artimiesiems linkėjo stiprybės ir dvasios paguodos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad kino ir televizijos filmų juostos išsaugos aktoriaus suvaidintus personažus, o žiūrovų atmintis – ir legendinius Jaunimo bei kitų teatrų spektaklius. Prezidentė pabrėžė, kad tai vaidmenys, kurie nepalikdavo abejingų, nes buvo sukurti atiduodant visas talento jėgas.

Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė pareiškė užuojautą aktoriaus šeimai, bendražygiams ir visai Lietuvos teatro ir kino bendruomenei.

„Netekome iškilaus aktoriaus šalies teatro ir kino istorijoje sukūrusio daug įsimintinų vaidmenų. Atmintyje liks nepamirštami A. Storpirščio vaidmenys kine, televizijos filmuose, laidose bei serialuose. Lietuvai netekus išskirtinės asmenybės, kino ir teatro legendos reiškiu nuoširdžią užuojautą velionio artimiesiems, draugams, mokiniams, bendražygiams ir visai šalies aktorių bendruomenei. Linkiu dvasinės stiprybės“, – rašoma premjero Sauliaus Skvernelio užuojautoje.

„Kino ir teatro talento netektis yra skaudi ne tik kino ir teatro bendruomenei, šio meno mylėtojams, bet ir visai šaliai, kurios žmonės žino ir supranta meistriškumo vertę kultūros raidai, meno raiškai. Nuoširdžiai užjaučiame šeimos narius ir visą kultūros bendruomenę“, – sakė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis

Atsimena kaip žavingą ir universalų aktorių

Mirusį garsų vyrą kolegos atsimena kaip universalų aktorių ir žavingą, šmaikštų žmogų.

„Jis buvo aktorius profesionalas, kuris visur tikdavo – net ir senatvėje, pasikeitęs. Jis visur surasdavo savo „arkliuką“. Buvo pakankamai išdidus žmogus, visada išlaikydavo tokį savo statusą“, – BNS sakė aktorius Kostas Smoriginas.

Su A. Storpirščiu, kurį draugai vadino Aru, nuo jaunystės bendravusi aktorė Gražina Baikštytė prisimena jo išskirtinį žavesį ir šmaikštumą. 

„Jis toks lengvas, žavingas buvo ir labai šmaikštus, su geru humoro jausmu. Aišku, suprato, jog yra merginų svajonė iš tiesų, buvo labai gražus“, – kalbėjo ji.

K. Smorigino teigimu, šmaikštumo aktorius neprarado ir pastaraisiais metais.

„Labai gaila, dar per anksti buvo jam išeiti... Dar negaliu suvokti, ką tik sužinojau, todėl man šokas. Net negaliu sakyti „buvo“ – atrodo, ką tik kalbėjausi“, – netikėtai pasiekusią žinią BNS komentavo G. Baikšytė.

Atsisveikinimas su A. Storpirščiu vyks penktadienį, nuo 12 val. Jaunimo teatre, Mažojoje scenoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
Dieve, duok jam dangų...Nemirtingų nėra, visų laukia toks pats kelias, vieni išeiname, kiti ateiname...trumpam....

Reziume

Reziume portretas
Jei nevaidino GIMINESE tai tokio aktoriaus nežinau......RUDUO mirčių metas. LRytą ir kitą purvasklaidą skaitau kad sužinoti kas mirė dar....

Vika

Vika portretas
Nieko sau G.Storpirscio issireiskimas "jis negulejo ligos patale,o iskeliavo garbingai"! Reiskia, jeigu zmogus guli ligos patale ir iskeliauja, tai jau negarbingai? Galvotu,ka kalba ! O seimai uzuojauta, dar jaunas zmogus buvo, per anksti isejo
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių