Mirė pirmųjų filmų apie Indianą Džounsą operatorius D. Slocombe'as

 • Teksto dydis:

Britas kinematografijos veteranas Douglas Slocombe'as (Daglas Slokombas), filmavęs nacių invaziją į Lenkiją, taip pat prisidėjęs kuriant filmus apie Indianos Džounso nuotykius ir pašėlusias kino studijos „Ealing“ komedijas, mirė būdamas 103 metų.

Operatoriaus dukra Georgina Slocombe (Džordžina Slokomb) nurodė, kad jos tėvas mirė pirmadienį paryčiais vienoje Londono ligoninėje.

D.Slocombe'as buvo vienas iš didžiausią pripažinimą pelniusių Britanijos kino operatorių. Jis prisidėjo kuriant apie 80 filmų, dirbdamas su daugeliu režisierių, tokių kaip George'as Cukoras (Džodžas Kjukoras), Johnas Hustonas (Džonas Hjustonas), Normanas Jewisonas (Normanas Džiujisonas) ir Romanas Polanski (Romanas Polanskis).

Jo karjera meninėje kinematografijoje prasidėjo nuo 5-ojo dešimtmečio pabaigoje ir 6-ojo pradžioje sukurtų kino klasika tapusių „Ealing“ juodojo humoro komedijų, o baigėsi trimis pirmaisiais filmais apie Indianą Džounsą, kurių režisierius buvo Stevenas Spielbergas (Stivenas Spilbergas).

„Dougie Slocombe'as buvo lengvai bendraujantis, entuziastingas ir įsimylėjęs filmų kūrimo procesą, – sakė S.Spielbergas. – Harrisonas Fordas (Harisonas Fordas) buvo Indiana Džonsas prieš kamerą, bet Dougie su savo šmaikščia komanda buvo mano užkulisių didvyris kuriant pirmuosius tris Indžio filmus.“

Londone gimęs, bet Prancūzijoje užaugęs D.Slocombe'as buvo nominuotas trims JAV Kino akademijos apdovanojimams ir pelnė tris Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimus už 1974 metais sukurtą „Didžiojo Getsbio“ (The Great Gatsby) ekranizaciją, 1963-ųjų filmą „Tarnas“ (The Servant) ir 1977-ųjų „Džuliją“ (Julia). Tuo tarpu Britų kinematografų draugija 1995 metais skyrė jam apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus.

Būdamas 26 metų D.Slocombe'as įamžino kino juostoje Vokietijos invaziją į Lenkiją 1939-aisiais, dirbdamas kino kronikos operatoriumi. Jo nufilmuoti kadrai buvo panaudoti Herberto Kline'o (Herberto Klaino) dokumentinėje juostoje „Europoje užgeso žiburiai“ (Lights Out in Europe).

Po karo jis tapo „Ealing Studios“ operatoriumi ir prisidėjo kuriant daugelį komedijų, tokių kaip „Malonios širdys ir karūnos“ (Kind Hearts and Coronets), „Vyras baltu kostiumu“ (The Man in the White Suit) ir „Levandų Kalvos gauja“ (The Lavender Hill Mob), kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Alecas Guinessas (Alekas Ginesas).

Kai „Ealing“ studiją ištiko nuosmukis, D.Slocombe'as įgudo naudoti „CinemaScope“ sistemos kameras ir prisidėjo kuriant tokius plačiaekranius filmus kaip „Audra Jamaikoje“ (A High Wind in Jamaica) bei „Ginklai Batasyje“ (Guns at Batasi). Jis taip pat dirbo kituose 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečio kino projektuose, tokiuose kaip „Liūtas žiemą“ (The Lion in Winter), „Itališkas apiplėšimas“ (The Italian Job) ir „Rolerbolas“ (Rollerball).

Vėliau S.Spielbergas, kuriam D.Slocombe'as nufilmavo kai kurias scenas kuriant juostą apie ateivius iš kosmoso „Artimi trečiojo laipsnio kontaktai“ (Close Encounters of the Third Kind), pasikvietė šį operatorių į projektą „Indiana Džounsas ir dingusios Sandoros skrynios ieškotojai“ (Raiders of the Lost Ark), taip pat kitus du Indianos Džounso nuotykių trilogijos filmus.

Jo paskutiniu projektu tapo 1989 metais sukurtas filmas „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“ (Indiana Jones and the Last Crusade).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių