Minint E. Šimkūnaitės metus – ir vaistažolių takas

Vyriausybė, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teikimu, pritarė habilituotos biologijos mokslų daktarės, Vilniaus universiteto dėstytojos Eugenijos Šimkūnaitės 100-ųjų gimimo metinių minėjimo planui. 2020-uosius Seimas yra paskelbęs E. Šimkūnaitės metais.

Plane, kuris parengtas bendradarbiaujant su Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondu, numatyta įamžinti Lietuvos nacionalinio kultūrinio paveldo puoselėtojos, knygų, monografijų, straipsnių autorės atminimą, įrengiant informacinius stendus Vilniaus botanikos sode, vaistažolių taką – Vingio parke.

Taip pat numatyta pristatyti E. Šimkūnaitės darbus, organizuojant konferencijas, edukacinius renginius, rengiant laidas apie vaistažoles televizijoje, radijuje bei leidžiant specialius informacinius leidinius ir kartu skatinant Lietuvos visuomenę domėtis vaistiniais augalais.

Be to, kitąmet numatyta atnaujinti Tauragnų krašto muziejuje įrengtą E. Šimkūnaitės, išstudijavusios ir moksliškai aprašiusios daug vaistažolinių augalų, palyginusios lietuvių vaistažolininkystės ir liaudies medicinos patirtį, vardo įamžinimui skirtą edukacinę erdvę ir pritaikyti ją lankytojų poreikiams. Taip pat Tauragnuose esančiame E. Šimkūnaitės Vyšnių sode planuojama įrengti 100-osioms gimimo metinėms skirtą suoliuką, o jos tėvų buvusių namų valdoje Tauragnuose – atminimo ženklą.

E. Šimkūnaite gimė 1920 m. kovo 11 d. Rusijoje, Krasnodaro krašte, Novorosijsko mieste, vaistininko Prano Šimkūno ir medicinos sesers Olgos Lebedevos–Šimkūnienės šeimoje. Visą savo gyvenimą E. Šimkūnaitė paskyrė vaistinių augalų, liaudies medicinos, kraštotyros tyrimui. Domėjosi archeobotanika, talkindavo archeologams, nustatydama augalų rūšį ir amžių iš kasinėjimų metu rastų gaisravietėse suanglėjusių augalų liekanų. Parašė daugybę mokslinių straipsnių bei skaitė pranešimus mokslinėse farmacininkų ir botanikų konferencijose. Taip pat dažnai skaitė pranešimus visuomenei. Iš jos gyventojai mokėsi sveiko gyvenimo gudrybių, gamtos reiškinių pažinimo, liaudies medicinos išminties.

Plano priemones įgyvendins Švietimo mokslo ir sporto ministerija, Utenos, Pasvalio, Telšių rajonų savivaldybės, Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdos universitetas, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Vilniaus universiteto botanikos sodas, Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centras, E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas, Sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmai, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ ir kitos įstaigos bei institucijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

KazimierA

KazimierA portretas
Pries kelis desimtmecius,kiek daugiau nei 30 metu,as isigijusi ziguliukus ,asant vairuotojai,man buvo patiketa,pavazineti kolege E.Simkunaite po Klaipedos miesta, kad supazindinti su musu miestu.As ,zinoma , buvau delto pamaloninta . Man siais metais suejo 90 ir as,kaip tokiu atveju zemaiciai sako vis dar ,, issivaizdinu "
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių