Lietuvos paštas išleis pašto ženklą, skirtą lietuvių Ukrainai dovanojamam orlaiviui „Bayraktar“

Lietuvos paštas kartu su „Laisvės TV“ išleis asmeninį pašto ženklą, skirtą Ukrainai dovanojamam bepiločiam orlaiviui „Bayraktar“. Ženklas įamžins neeilinę pilietinę iniciatyvą, kurios metu „Laisvės TV“ su Lietuvos gyventojų pagalba vos per 3,5 dienos surinko 5 mln. eurų Ukrainai skirtam bepiločiam orlaiviui.

„Šis neeilinis įvykis yra apie visuomenės susitelkimą, vienybę, todėl norime jį išsaugoti pašto ženklo pavidalu. Pašto ženklai yra Lietuvos pašto būdas įamžinti ir skleisti svarbias žinutes, vertybes, idėjas. Ši Lietuvos žmonių akcija žymi turbūt pirmą kartą istorijoje nutikusį įvykį, kai vienos šalies piliečiai, siekdami padėti kitai valstybei, jai dovanoja tokią reikalingą pagalbą“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Bepilotis orlaivis „Bairaktar“ / Scanpix nuotr.

„Laisvės TV“ socialiniuose tinkluose pasidalinta galimo pašto ženklo vizualizacija atkreipė Lietuvos pašto dėmesį ir nuspręsta idėją realizuoti. Pašto ženklo dizainą sukūrė skaitmeninės rinkodaros agentūros „What about“ komanda. Pasak idėjos autorių – dizainerės Ievos Taškūnaitės ir kūrybininko Roko Poviliaus – mintis prasidėjo nuo nostalgiškų pašto ženklų, kuriuose vaizduojamas Lietuvos nacionalinis paukštis – gandras. Kūrėjams pasirodė, kad Lietuvos žmones suvienijęs „Bayraktaras“ – tai tarsi naujas nacionalinis padangių simbolis. Todėl šią sąsają nuspręsta atvaizduoti per daugeliui pažįstamą, artimą ir savitus jausmus keliančią formą – pašto ženklą.

„Per šias kelias dienas pilietiški žmonės ne tik padarė labai reikšmingą darbą ir „susimetė“ Ukrainos kovai labai svarbiam ginklui, bet padovanojo reikšmingą dovaną vieni kitiems – vienybę ir pasididžiavimą savo šalimi. Nuo siaučiančių socialinių medijų iki „Bloomberg“, iki Australijos ir Švedijos žinių, Lietuva džiaugiasi „Twitter“ ir sulaukia tūkstančių padėkų iš Ukrainos. Džiaugiamės Lietuvos pašto iniciatyva šį istorinį įvykį įamžinti ir pašto ženklu, kuris mums dar ilgai priims apie lietuvių „sumestinį Bayraktarą“, – sako Laisvės TV direktorė Gabija Milašiūtė.

Planuojama, kad šiam ypatingam įvykiui paminėti skirtą pašto ženklą bus galima įsigyti jau kitą savaitę visuose didžiųjų miestų pašto skyriuose ir Lietuvos pašto elektroninėje parduotuvėje. Pirkdamas pašto ženklą pusė sumos pirkėjas skirs organizacijai VšĮ „Mėlyna ir geltona“ („Blue/Yellow“).NAUJAUSI KOMENTARAI

pinigai y bala

pinigai y bala portretas
dabar rusai kerta tuos bairaktarus kaip durnus karvelius

noxci

noxci portretas
Gal gaus dovanų nuo rusų-sparnuotojų raketų šie išgamos-karo kurstytojai,mirties dronui suteikiantys vardą... Gėda bus ateities kartoms,už savo debilus protėvius....

Anonimas

Anonimas portretas
Totalus nudebilejimas. Ateities kartoms, jei išliksime trečiam pasauliniam, bus gėda už tokius kvailus savo protėvius.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių