Per LGBT eitynes – nė vieno išpuolio: P. Gražulis ir A. Širinskienė „evakavosi“ iš Vilniaus

 • Teksto dydis:

Savaitgalį su trenksmu, o svarbiausia taikiai. Praėjusios eitynės, kai kurių vertinimu, įrodymas, kad Lietuvoje LGBT bendruomenei atsiranda parama, praneša LNK.

Savaitgalį sostinė švietė visomis vaivorykštės spalvomis. Šokiai, ryškūs kostiumai bei makiažai ir bučiniai. Tik partnerystės iniciatorius Tomas Vytautas Raskevičius šį kartą kuklesnis – apsirengęs juodai. Net partijos suvažiavime buvo ryškesnis. 

Sako, nors tai buvo ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos šventė, yra šiek tiek ir liūdesio. 

„Nes dar kartą supranti, kiek reikia padaryti, kad ši bendruomenė būtų teisiškai apsaugota Lietuvoje“, – kalbėjo T. V. Raskevičius. 

Autobusais važiavo ir kitų šalių aktyvistai, ministrai, ambasadoriai. Originaliausiai riedėjo atvirai homoseksualus Amerikos ambasadorius Robertas Gilkristas – kadilake. Ant galinės sėdynės – Judy ir Denisas Shepardai. Tai Metju Shepardo tėvai. 1998-aisiais studentą Metju mirtinai sumušė už tai, kad jis buvo homoseksualus. Nužudymas sukrėtė visą šalį ir paskatino Jungtines Valstijas priimti įstatymus, nukreiptus prieš nusikaltimus iš neapykantos. Shepardai tapo garsiais žmogaus teisių gynėjais. Jie Lietuvoje lankėsi ir per 2016-ųjų eitynes.

„Šį kartą buvo tiek džiaugsmo ir entuziazmo. Daug žmonių prisijungė ir būti to dalimi buvo džiugu ir nuostabu“, – kalbėjo J. Shepard.

„Tai buvo puikus paramos, kurią pradedame matyti šioje šalyje, pavyzdys. Sveikinimai Lietuvai“, – sakė D. Shepard.

Visuomenė pamatė, kad dangus nesugriuvo, katastrofa neįvyko ir vos per kelerius metus daugumai žmonių tai tapo labai priimtina.

Neseniai Lietuvoje viešėjo Amerikos politikas, kuris kongrese buvo pirmas ir tamsesnio gymio azijietis, ir atvirai homoseksualus respublikonas Markas Takanas. Politikas sako, kad kadaise ir Kalifornijoje 70 proc. žmonių vienos lyties santuokoms nepritarė, panašiai kaip Lietuvoje. 2008-aisiais jos ten – legalizuotos.

„Visuomenė pamatė, kad dangus nesugriuvo, katastrofa neįvyko ir vos per kelerius metus daugumai žmonių tai tapo labai priimtina“, – teigė M. Tokano.

Policijos duomenimis, eisenoje žingsniavo 4,5 tūkst. žmonių. Incidentų neužfiksuota. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Eitynėse nebuvo matyti ir LGBT bendruomenę eilę metų engiančio Seimo nario Petro Gražulio. Savo „Facebook“ paskyroje Seimo narys dalinosi, kad iš Vilniaus „evakavosi“ į Palangą. 

Spalvotąjį savaitgalį Vilniuje taip pat neliko ir Seimo narė Agnė Širinskienė.

„Aš tradiciškai, kaip kiekvieną savaitgalį, „evakavausi“ ten pat ir važiavau į savo namus“, – sakė Seimo narė.

A. Širinskienė apgailestauja, kad „laisviečių“ Remigijaus Šimašiaus savivaldybė tradicinių šeimų mitingui leidimo nedavė. 

Partnerystės oponentų nuomonės savaitgalis nepakeitė.

„Jeigu mes pagal žmonių kiekį mitinguose priiminėtumėme įstatymus, tai greičiausiai Lietuvos ūkininkai dar ne tokių dalykų susivestų ir susitrauktų“, – kalbėjo A. Širinskienė.

„Iš tiesų buvo nemažai žmonių, pravažiavau dviračiu, pats mačiau. Buvo labai daug užsieniečių, nelietuvių. Įdėjus panašiai resursų ir energijos, už tradicinę šeimą turbūt irgi nemažiau susirinktų šeimų ir taip pat gražiai apsirengusių“, – sakė Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis.

Atsukime laikrodį dvylika metų atgal, į pirmąsias gėjų eitynes Lietuvoje. Jos – kur kas menkesnės. Prieš gėjus pasisakantys asmenys nesiskirstė ir renginiui pasibaigus. Žurnalistai dirbo su specialiomis liemenėmis, kaip karo zonoje.

E. Anisimenko / BNS nuotr.

„Dabar skrenda visokie kelio ženklai, buteliai, akmenys į policininkus. P. Gražulis ir K. Uoka perlipa per tvorą“, – skraidant tvoroms sumaištyje pranešinėjo tuometinis LNK žurnalistas.

Policija buvo aptvėrusi gatvę. T. V. Raskevičius ten nedalyvavo.

„Tuo metu tikrai buvo nedrąsu tą daryti. Neišsigandau, bet nebuvau tam pasiruošęs“, – prisiminė T. V. Raskevičius.

„Šeštadienį Vilniuje buvo kaip Vakarų Europoje“, – pridėjo Seimo narys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kodėl priekyje

Kodėl priekyje portretas
Nežygiavo landsbergis su šeima ir kiti ? Gal jau neliko spręstinų problemų šalyje?

o

o portretas
Sirinskiene su Grazuliu teisingai pasielge kaip tautos atstovai nezemindami visu prie ta nedaugeli samoningai u spec t iremintu sukelt nesantaika reikia tik suprast kad sie asmenys buvo kaip sunes dresiruojami ir kito gyvenimo nemate ir tai rinktyniai gabus valkatos kurie atlieka savo role su v isais /savo/ istatymais kurie jiems brukami kad dar labiau sukirsint visus stai delto ir you t vadima is floridos majami uzblokavo nes jis aiskiai prognozavo kara kuris tai visu marioneciu tarpusavio sutartis mazinant populiacija visais budais ka siandien ir matome gaila kad nevisi tai supranta nes viskas slepima tik internetas leidzia placiau pamatyt ir padaryt logiskas isvadas===

H

H portretas
Ar jie tikrai - primatai ? Juk jie tikriausiai dauginasi dalijimosi būdu
VISI KOMENTARAI 55
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių