Kryžkalnyje – memorialas Lietuvos partizanams

„Visos Lietuvos partizanų vadas, faktiškai vykdęs okupuotos valstybės prezidento pareigas, Jonas Žemaitis-Vytautas vylėsi: „Jei ne dabar, tai už penkiasdešimties, už šimto metų Lietuva, iškovojusi laisvę, įvertins mūsų siekius ir mūsų darbus“.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdis kartu su dar gyvais partizanais įgyvendino kilnų tikslą – rugsėjo 20 d. Kryžkalnyje, Raseinių rajone, bus atidengtas memorialas visiems žuvusiems ir nukankintiems partizanams bei ryšininkams.

Kilniam tikslui ir architekto Sauliaus Pamerneckio bei skulptoriaus Tado Gutausko pateiktai Lietuvos partizanams atminti memorialo vizijai pritarė politiniai kaliniai ir tremtiniai bei visos patriotinės nevyriausybinės organizacijos.

Svarbiausi memorialo simboliai – lietuviško kalavijo formos obeliskas su Vyčio kryžiumi viršūnėje ir apie 20 tūkst. partizanų įamžinanti atminimo siena su žuvusių partizano vardais ir pavardėmis bei nežinomo partizano kapas.

„Deja, dar iki šiol daugelis artimųjų net neturi kur uždegti žvakutės, nes nežino, kokioje duobėje yra užkasti jų artimųjų kūnai, todėl nežinomo partizano kapas ir bus tas simbolinis kapelis visiems nesurastiems partizanams atminti. Labai tikimės, kad kada nors bus surasti ir tinkamai palaidoti visų partizanų kauleliai, bus žinomos visų žuvusiųjų partizanų ir ryšininkų pavardės ir partizanų memoriale vietoje 9 tūkst. įrašų „Nežinomas partizanas“ įrašysime visų partizanų ir ryšininkų pavardes“, – vylėsi sumanytojai.

Prieš memorialo Lietuvos partizanams Kryžkalnyje atidarymą, rugsėjo 20 d., sekmadienį, 12 – 13 val. bus aukojamos Šv. Mišios Stulgių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje.

Memorialo atidarymo pradžia Kryžkalnyje – 13.30 val. Memorialą pašventins Kardinolas, Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas ir Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Renginyje dalyvaus aukščiausi Lietuvos vadovai, partizanai ir kiti garbingi svečiai.

Muzikinius kūrinius atliks Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija“, vadovaujamas Gražvydo Jegnoro, Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“, vadovaujamas prof. Tado Šumsko, solo dainų autorė ir atlikėja – Agnė Sabulytė.

Šis memorialas bus amžinas ir neblėstantis paminklas partizaninio karo dalyviams. Jis pabrėš partizanų ir ryšininkų nepamatuojamą indėlį Nepriklausomybės kovose ir pagerbs kovojusių prieš sovietų okupaciją, žuvusių sovietų lageriuose, tremtyje atminimą.

Memoriale bus įamžinti tie, kurie žuvo, mirė kalėjimuose ar Tolimuosiuose Rytuose ir Sibire. Ačiū Dievui, kai kai kurie partizanai, ištvėrę kankinimus, badą, šaltį sugrįžo į Lietuvą ir galėjo mums paliudyti apie savo ir draugų pasiaukojančias kovas. Tačiau daugelis jų jau išėjo anapilin.

„Todėl rugsėjo 20 d. pagerbkime visus partizanus, uždegdami žvakutes ant visų partizanų kapų bei prie jiems pastatytų paminklų, taip prisimenant jų kilnią ir pasiaukojančią kovą už Lietuvos laisvę. Šia kilnia akcija paliudysime, jog mums labai svarbi partizanų pasiaukojanti kova. Kad dar gyvi partizanai suprastų, jog jų kova už Lietuvos laisvę yra tikrai vertinama ir neužmiršta.Kviečiame partizanų artimuosius, politinių kalinių ir tremtinių organizacijų narius bei visus Lietuvos žmones prisijungti prie šios kilnios akcijos“, – sakė sumanytojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

pragaro ozys pirmojo kryziuciu magistro nuopsa

pragaro ozys pirmojo kryziuciu magistro nuopsa portretas
Bulgarų aiškiaregė Baba Vanga pranašavo, kad ateis laikas, kada matantis nematys, girdintis negirdės. Gal jau jis ir atėjo ? nes kaip suprasti, kada nuo 1944 m. rudens saugumo agentas, kurį kuravo Kauno kovos su banditizmo poskyrio operatyvinis įgaliotinis N.D. šiandieną atidenginėja paminklus "partizanams" (?). Kada nuo 1952-02-22 d. komjaunuolis o nuo rudens - komsorgas, vėliau marksizmo- leninizmo katedros dėstytojas staiga šalyje tampa pirmu "partizanu" ir pirmu "tremtiniu" ? apie virsmą "prezidentu" iš viso patylėsiu!

ar į atminimo SIENĄ įrašėte b a n d i t ų vardus?,

ar į atminimo SIENĄ įrašėte b a n d i t ų vardus?, portretas
kurie NUŽUDĖ visiškai n e k a l t ą 5-kių asmenų LEBRIKŲ šeimą Šilalės rajone.---- ISTORIJOS klastotojas KONSERVATORIUS Anušauskas meluodamas įvardijo, kad sušaudyta šeima buvo stribai.--Kiek tokių NEKALTAI IŠŽUDYTŲ šeimų ANUŠAUSKAS s u k l a s t o j o --IKI šiol Lietuvos žmonės nežino.

DALIUS

DALIUS portretas
Kur tik konjunktūrinis paminklas, ten ir Tadas Gutauskas. Ir nesvarbu, kad meninė vertė nulinė ir kad panašių ar net visai tokių pačių lėkštų paminklų begalė - metras nespjauna į konjunktūrą ir ramia sažine aistringai tiražuoja banalybes ir gigantomaniją - matyt tai tiesiog proporcinga honorarui. Partizanai tikrai verti kažko daug daugiau, negu sovietmečio metamorfozės.
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių