Kovo 11-ąją – nauji lietuviški filmai per LRT

 • Teksto dydis:

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną LRT kviečia švęsti mėgaujantis naujomis lietuviško kino juostomis. Šventinę dieną bus transliuojama Tomo Vengrio drama „Gimtinė“ ir Armo Rudaičio dokumentinė juosta „Laisvės vaikai“.

Dokumentinis filmas „Laisvės vaikai“ (rež. A. Rudaitis, 2020 m.) – tai didelis nuotykis ir nostalgiškas sugrįžimas į laikmetį, kai buvo ką tik atgauta Lietuvos nepriklausomybė.

Filme pasakojama apie dešimtmečio berniuko Tado ir jo tėčio Igno Minioto kelionę aplink pasaulį jachtoje „Laisvė“. Per šią kelionę jie, iškėlę Lietuvos vėliavą, aplankė daugiau nei 20 lietuvių bendruomenių visame pasaulyje ir pirmieji įveikė buriuotojų kapinynu vadinamą Horno rago iškyšulį.

LRT Klasikos laidoje „Pilno metro“ filmo režisierius A. Rudaitis sakė, kad kino juosta virtusi istorija jam buvo netikėtas atradimas. „Aš nieko nežinojau apie tą plaukimą ir vieną dieną man parašė scenaristė Vėjūnė Tamuliūnaitė su pasiūlymu prisidėti prie šio filmo. Perskaičius scenarijų nekilo jokių abejonių dėl bendro darbo su „Laisvės vaikų“ filmu“, – mintimis apie naujojo filmo atsiradimo aplinkybes dalijasi režisierius A. Rudaitis.

Jis sako, kad Kovo 11-ąją įvyksiančios premjeros eteryje laukia su džiugesiu ir nekantrumu: pasak režisieriaus, svarbu, kad apie šią istoriją išgirstų kuo daugiau žmonių, nes ji – ne tik įspūdinga, bet ir labai įkvepianti. Filmą žiūrovai išvys 15.25 val.

Vakare lietuviško kino žiūrovų lauks T. Vengrio drama „Gimtinė“ (2019 m.). Pagrindinė juostos herojė Viktorija, nukritus geležinei uždangai ir Lietuvai atgavus nepriklausomybę, grįžta į gimtinę drauge su Amerikoje gimusiu sūnumi Kovu. Kelionės, kurioje Viktoriją lydi buvęs mylimasis, tikslas – troškimas atsiimti savo tėvo žemę. Filmo herojės laukia sprendimas, kaip toli žengti, norint susigrąžinti savo praeitį. „Visada norėjau sujungti gyvenimą Amerikoje ir Lietuvoje. Būtent kinas gali šiuos du tolimus pasaulius suvienyti, nes kino kalba nepaiso ribų“, – sako ir antrąjį savo vaidybinį filmą gimtinėje pasirengęs kurti išeivijos režisierius T. Vengris. Jo filmą „Gimtinė“ televizija rodys 18.30 val.

Tarptautinę „Gimtinės“ premjerą režisierius šventė 2019 metais konkursinėje Busano tarptautinio festivalio programoje, filmas pristatytas Liubeko ir Kotbuso festivalių publikai Vokietijoje, dalyvavo oficialioje Denverio (JAV) kino festivalio programoje, rodytas tarptautiniuose Klivlando (JAV), Šanchajaus (Kinija), Sofijos (Bulgarija) kino festivaliuose, Europos Sąjungos filmų festivalyje Vietname, kino operatorių meistrystės sklaidai skirtame tarptautiniame „Camerimage“ festivalyje Lenkijoje ir kituose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
butinai kuprys su savo iskreiptais pamastymais
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių