Į nacionalines meno premijas siūlomi K. Sabaliauskaitė, E. Jakilaitis, A. Grigorian

 • Teksto dydis:

Nacionalinėms kultūros ir meno premijoms šiemet pasiūlyta daugiau nei 40 kūrėjų, tarp jų – žurnalistas Edmundas Jakilaitis, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, operos solistė Asmik Grigorian, pranešė Kultūros ministerija.

Aukščiausia valstybine premija, skiriama menininkams ir kultūros atstovams, šiemet pasiūlyta apdovanoti dvi kūrybines grupes: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA teikia premijai E. Jakilaitį, Andrių Lygnugarį, Arminą Račiuką, kuriančius televizijos projektus, Vilniaus dailės akademija – Rugilę Barzdžiukaitę, Vaivą Grainytę ir Liną Lapelytę. Pastarųjų menininkių opera-performansas „Saulė ir jūra“ šiemet laimėjo pagrindinį prizą Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje.

Iš rašytojų, be K. Sabaliauskaitės vadinamajame nominacijų „ilgajame sąraše“ atsidūrė Gintaras Patackas, Robertas Keturakis, Saulius Šaltenis, Herkus Kunčius, Laimonas Inis, dailininkas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius, poetai Jonas Jakštas, Aldona Elena Puišytė, fotomenininkai Saulius Paukštys ir Remigijus Treigys.

Premijai teikiami aktoriai Gediminas Girdvainis, Arūnas Sakalauskas, Viktorija Kuodytė, Albinas Keleris, Dainius Svobonas, Gražina Urbonaitė, kino režisieriai Algimantas Puipa, Giedrė Beinoriūtė, dirigentai Stasys Domarkas ir Lionginas Abarius.

Taip pat apdovanojimams siūlomi dailininkai Bronius Leonavičius, Antanas Žukauskas, Rimas Zigmas Bičiūnas, Alfridas Pajuodis, Gražina Janina Vitartaitė, Henrikas Čerapas, Česlovas Lukenskas, Konstantinas Eugenijus Šatūnas, Vilmantas Marcinkevičius, choreografės Birutė Banevičiūtė ir Birutė Letukaitė Komskienė.

Iš muzikų premijai siūlomi operos solistai A. Grigorian ir Edgaras Montvidas, kompozitorė Zita Bružaitė, trio ansamblis – Ingrida Armonaitė-Galinienė, Rimantas Armonas, Irena Uss-Armonienė.

Teikiami ir architektas Zigmas Daunora, teatrologė Daiva Šabasevičienė, menotyrininkės Giedrė Jankevičiūtė ir Julija Dailidėnaitė.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi pateiktų pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, sudarys trumpąjį sąrašą, tuomet atrinks laureatus ir skirs iki šešių premijų. Komisijai vadovauja literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

Nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip dvi premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Premijos dydis yra 800 bazinių socialinių išmokų arba 30 tūkst. 400 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

!

! portretas
pagaliau nacionaline premija, suprantama kaip premija, skiriama zmonems, nusipelniusiems nacionaliniams interesams---jakilaitis puikiai tinka, mamontovas puikiai tinka, grigorian taip pat atstovauja lietuvai nuostabiai.

aldonis

aldonis portretas
jau pasaulio pabaiga jeigu toki aferista kaip jakilaitis apdovanojami

Anonimas

Anonimas portretas
Vietoj dviejų, tikrai nusipelniusių tokios premijos moterų šio apdovanojimo neimčiau. Dėl to kad ji šį kartą teikiama ir baisios reputacijos JAKILAIČIUI. Ir dar išspausdinčiau visur straipsnius su paaiškinimais kodėl.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių