Bliuzo karalienė Arina: kiekvieną titulą reikia nešti garbingai

 • Teksto dydis:

Charizmatišką bliuzo atlikėją Ariną Borunovą Lietuvos scenoje pažįsta kiekvienas. Dar vaikystėje pamilusi muziką, Arina neslepia – klausytojų jai padovanotas bliuzo karalienės titulas yra vienas svarbiausių gyvenimo įvertinimų. Atsidėkodama atlikėja kviečia klausytojus švęsti Kultūros dieną savo ir gitaros maestro Martyno Kuliavo koncertuose Kaune ir Vilniuje bei dalijasi mintimis apie meilę bliuzui.

– Bliuzas - gana retas žanras Lietuvoje. Kuo jis sužavėjo Jus?

– Sakyčiau, kad savo subtilumu, savo laisve, improvizacijos polėkiu, savo paslaptingu ritmu. Muzika mane supo jau nuo vaikystės. Dabar galima pamatyti iš mano vaikystės nuotraukų, kad darželyje visuomet stovėdavau priekyje per kokį renginį ar šventę. Visuomet deklamuodavau arba dainuodavau. Namuose taip pat visuomet buvo muzika. Ukrainoje per giminės susitikimus visuomet skambėdavo dainos, kartais net keliais balsais, nors nė vienas iš giminaičių neturėjo muzikinio išsilavinimo. Tad meilė muzikai visuomet buvo labai stipri. Matyt todėl jau mokykloje ėmiau skambinti gitara ir dainuoti chore. Žinoma, taip pat soliste (šypsosi).

– Jums teko dainuoti įvairiose užsienio šalyse, kur publika esate visuomet laukiama, tačiau vis grįžtat į Lietuvą. Kodėl?

– Nepasakyčiau, kad grįžtu į Lietuvą, gal tiesiog dainuoju ir Lietuvoje, ir užsienyje. Publika visur vienoda – visose šalyse ji mėgsta gerą, kokybišką muziką ir visuomet labai gerai jaučia, ar esi su jais šį vakarą nuoširdus.

– Jūsų šaknys rusiškos, ukrainietiškos ir totoriškos. Ar scenoje atsiskleidžia ši žaisminga kultūrų sintezė?

– Turbūt atsiskleidžia. Gal daugiau galima tą sintezę pastebėti ir mano charizmatiškoje energetikoje.

– Esate vadinama bliuzo karaliene. Taip Jus pakrikštijo patys gerbėjai. Ką Jums reiškia šis titulas?

– Na, juk kiekviena mergaite svajoja būti princese, o princesės vėliau gauna ir karalienės statusą. Taip nutiko, kad man pavyko įšokti tiesiai į karalienės statusą. Bet kalbant rimtai, šis titulas man visuomet primena mano pasiekimus – man tai buvo pirmasis gyvenime įvertinimas. Ir labai svarbus, nes manau, kad kiekvieną titulą reikia nešti garbingai ir nuoširdžiai, kartu išliekant ištikimam pačiam sau.

– Scenoje esate daugiau nei 20 metų. Ar kada nors buvo kilusi mintis nutraukti karjerą?

– Galiu atvirai pripažinti, kad niekuomet gyvenime nėra kilę tokių minčių. Dievas man davė tokią dovaną, kurios nevalia atsisakyti. Kol tik galėsiu ir turėsiu savo balsą, dalinsiuosi šia dovana su visais, kuriems tai patinka.

– Su muzikantu ir kompozitoriumi Martynu Kuliavu dar 1997 m. išleidote albumą „Fragmentai“. Kaip pavyko išlaikyti ryšį tiek metų ir vis dar susikalbėti, o svarbiausia – susigroti scenoje?

– Taip, su Martynu pažįstami esame, kaip sakoma, kokius šimtą metų. Kartu išleidome tikrai nuostabų kompaktinį diską. Labai gerbiu Martyną kaip žmogų, taip pat itin žaviuosi jo kūryba ir visuomet džiaugiuosi jo pasiekimais. Žinoma, neslėpsiu, visko yra buvę per šitiek metų, bet muzika viską nugali. Bendraujame muzikos kalba ir visuomet atrandame, kaip susikalbėti.

– Ko šį kartą klausytojams tikėtis Jūsų koncertuose balandžio 14 ir 15 dienomis?

– Tikrai neruošiame itin filosofinio ar labai giliaprasmio koncerto, tad neišradinėsime sudėtingų formulių. Manome, kad muzikoje ir turi skambėti Muzika iš didžiosios raidės. O būtent jos mūsų pasirodyme ir bus marios. Tikrai pažadu labai gražių muzikinių sprendimų, o scenoje grosime tai, kuo patys mėgaujamės kiekvienos repeticijos metu. Manau, kad šį malonumą pajus ir mūsų klausytojai. Kartu bus profesionalų komanda – perkusininkas Artūras Juršė ir klavišinių virtuozas Rolandas Kažimėkas. Kviečiame visus, neabejingus muzikai, pagauti tą energijos žinutę, kurią esame paruošę.

Arinos ir M.Kuliavo pasirodymai vyks:

balandžio 14 d. 19 val. Kaune, „Renginių Oazėje“,

balandžio 15 d. 19 val. Vilniuje, „Legendos klube“.

Bilietus platina BILIETAI.LT.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių