Beveik pusė vyresnių nei 50 metų žmonių daugiau nei dešimtmetį nebuvo kine

Į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jaudinantis filmas „Močiute, Guten Tag!“.

Filmo premjera įvyks sausio 12-ąją kino teatruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Tačiau nekantriausieji dokumentinę istoriją galės pamatyti jau sausio 10-ąją išankstinėje premjeroje „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre Vilniuje.

Dokumentinio kelio filmo režisierės seserys Jūratė ir Vilma Samulionytės, lydimos kamerų, ryžosi pažinti močiutės vokietės nutylėtą gyvenimo istoriją. Pažintis su ja atskleidė, kiek daug net patys artimiausi žmonės nežino apie savo šeimos narius.

Įkvėptos šios patirties, seserys Samulionytės klausia, gal metas pasikalbėti, ir į naująjį savo filmą ypač skatina atvykti anūkus su močiutėmis, pabūti drauge, po filmo pasikalbėti. Juolab, kad kūrėjų iniciatyva atlikta apklausa atskleidė, jog beveik pusė vyresnių nei 50 metų didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų kine nebuvo daugiau nei 10 metų.

Filmo „Močiute, Guten Tag!“ kūrėjų inicijuotoje apklausoje „Ar vyresni žmonės vaikšto į kiną?“ buvo apklausiami 50 metų ir vyresni Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Utenos ir Telšių miestų gyventojai. Remiantis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa, net 45 proc. jų kino teatre nesilankė daugiau nei dešimtmetį. Tiek pat laiko kine nebuvo net 64 proc. 65 metų ir vyresnių apklausos dalyvių.

Seniausiai kine buvo Utenos, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Tauragės vyresni nei 50 metų amžiaus gyventojai.

Moterys dažniau nei vyrai vaikšto į kiną. Pernai bent kartą kine buvo 28 proc. moterų ir 24 proc. vyrų. Dažniausiai į kiną keliaujama su sutuoktiniu (60 proc.), su draugais - 21 proc., su vaikais - 14 proc., vienas - 6 proc., o su anūkais - tik 5 proc.

„Šie tyrimo rezultatai rodo, kad vyresni žmonės į kino teatrą eina itin retai, o ypač retai - su savo anūkais. Kadangi mūsų filmas pasakoja apie santykius šeimoje, tarpusavio bendravimo trūkumą, norisi visus paskatinti į kiną pakviesti ir savo močiutes. Sausio 12-14 dienomis, visą savaitgalį, į filmą „Močiute, Guten Tag!“ anūkų atlydėtos močiutės šį filmą žiūrės nemokamai“, - sakė režisierės Samulionytės.

Akcija, skatinanti atsivesti vyresnio amžiaus žmones į kiną, vyks sausio 12-14 dienomis kino teatruose „Forum Cinemas Vingis“, „Pasaka“ ir „Skalvija“ Vilniuje, taip pat „Forum Cinemas“ Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Dokumentiniame filme „Močiute, Guten Tag!“ seserys Samulionytės leidžiasi į savo močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai - su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugės, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitvers tylos siena. Filme žiūrovų drauge su seserimis lauks intriguojanti ir labai atvira kelionė, kur keliaujama dviem kryptimis: kito žmogaus ir savęs link.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Rozalija

Rozalija portretas
Brangu, bet dar ir vis tiek nueitum, gerą filmą žiūrėti kinoteatre reikia, bet tas ėdimas masinis? Rimtas filmas, ėda nesustodami, nesuprantu aš tokio bendravimo su menu:)).

slykstu

slykstu portretas
cipsu,saulegrazu smarve,edimas, cepsejimas

nauja kulturine realybe

nauja kulturine realybe portretas
vel kruva moteryciu rimtais veidais aiskina apie kultura.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių