Baigtas tvarkyti Merkinės piliakalnis – atsiveria viena gražiausių panoramų Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Baigti Merkinės piliakalnio, nuo kurio atsiveria viena gražiausių panoramų Lietuvoje, tvarkymo darbai, antradienį pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Darbų metu vakariniame šlaite išardyti seni mediniai laiptai, piliakalnį anksčiau rėžę į dvi dalis, nauji įrengti rytinėje piliakalnio pusėje – nuo šiol statūs laiptai nedarko piliakalnio vaizdo ir kitoje pusėje žymiai patogiau užlipti į viršų patogiomis pakopomis.

Projekto metu taip pat terasuoti pėsčiųjų takai, įrengta apžvalgos aikštelė, naujai pastatytas tiltelis per Stangės upelį, pietinėje pašlaitėje įrengta įrengta žaliatakio danga, ugniavietė ir suoliukai.

Šalia piliakalnio taip pat pastatytas skaidrus stendas su piešiniu, kuriame vaizduojama ant piliakalnio stovinti pilis, taip pat atnaujinti kiti informaciniai stendai bei rodyklės.

Take įrengtas lankytojų skaičiuotuvas.

Vienas žinomiausių ir labiausiai lankomų Lietuvoje Merkinės piliakalnis yra svarbioje istorinėje kryžkelėje. Piliakalnis buvo rengtas Nemuno slėnio šlaito viršutinėje dalyje, trijų upių santakoje.

Ant 30 m aukščio piliakalnio stovėjo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilis. Piliakalnis apgriuvo XIX ir XX amžiaus pirmoje pusėje. Nuo išlikusios piliakalnio briaunos atsiveria vienas gražiausių Lietuvos kraštovaizdžių – Merkio ir Nemuno santaka, reprezentuojanti Lietuvą daugelyje leidinių.


Šiame straipsnyje: Merkinėpiliakalnisatnaujinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

ramunas

ramunas portretas
grazus medinis tiltukas

kaunietis

kaunietis portretas
puiku,tai mūsų istorija

na

na portretas
kad ši kalva net nepanaši į piliakalnį.Piliakalnio viršūnė yra plokščia,o ne smaili.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių