Antradienį vyks Lietuvos žmogaus teisių šventė: apdovanojimai skiriami už dvejus metus

  • Teksto dydis:

Antradienį 19 val. LRT Plius eteryje visuomenė galės stebėti, kam bus įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2020–2021. Nominantų darbai ir projektai rodo, kiek daug dėmesio įvairios bendruomenės skyrė pastarųjų metų realijoms.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai bus įteikti lyčių lygybės, įveiktos kliūties, LGBT+ lygiateisiškumo, amžiaus, tautų dialogo, pagarbos žmogui, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Dėl pandemijos sukeltų apribojimų pernai apdovanojimai nebuvo teikti. Todėl šiemet laureatai bus pagerbti už dviejų metų laikotarpį. Kandidatų sąrašas itin įvairus: „Lietuvos Caritas“ ir jų organizuota pagalba pabėgėliams, „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ narė Rasa Račienė, „Kaunas Pride“ organizatoriai, iniciatyva „Stiprūs kartu“, „Laisvės kelio“ iniciatoriai, spektaklio „Austerlicas“ komanda bei kiti asmenys ir projektai.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė tiki, kad ši apdovanojimų įteikimo šventė bent trumpam suteiks galimybę pasidžiaugti svarbiomis iniciatyvomis.

„Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai yra viena iš tų retų progų, kai žmogaus teisių lauke vyrauja šventinė nuotaika. Kiekvieną dieną girdime apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, vykdomus prieš Ukrainos žmones, todėl viliuosi, kad gražūs nominantų pavyzdžiai įkvėps toliau visokeriopai remti ir ginti žmogiškumą, lygiateisiškumą ir demokratiją mūsų regione“, – sakė B. Sabatauskaitė.

Jai pritaria ir Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė.

„Šiandien aplink mus žiauriausi žmogaus teisių pažeidimai kuria ilgus metus gyvuosiančias traumas. Kviečiu stebėti Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų įteikimo transliaciją ir pamatyti, kiek daug žmonių kovodami už žmogaus teises Lietuvoje neša šviesą“, – kalbėjo J. Šeduikienė.

Muzikiniais kūriniais ceremonijos žiūrovus džiugins „The Roop“, „Free Finga“, Ieva Narkutė bei Merūnas Vitulskis. Atlikėjams akomponuos „Vilnius Sinfonietta“. Laureatai bus pagerbti rėmėjo įsteigtomis premijomis.

Laureatai išrenkami susumavus visuomenės ir atrankos komisijos balsus.NAUJAUSI KOMENTARAI

ona

ona portretas
tuštybė

Hmm

Hmm portretas
Kaip turėtų būt šlykštu dalyvaut tokiam renginyje normaliam žmogui. Žinančiam veidmainišką Lietuvos valdžios šios srities politiką ir matančiam kaip iš tikrųjų agresyviai pyderiai puola Tautą rėkdami kad juos diskriminuoja.

fas fas

fas fas portretas
gyvuliai klounu saly turi daugiau teisiu nei zmones
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių