94-ąjį gimtadienį minintis LRT radijas kviečia švęsti kartu

 • Teksto dydis:

Birželio 12 d. LRT radijas, švęsdamas 94-ąjį gimtadienį, iš Vinco Kudirkos aikštės Vilniuje rengs tiesiogines transliacijas – nuo 10 val. klausytojai turės progą ne tik išgirsti, bet ir pamatyti pamėgtus radijo laidų vedėjus. Taip pat vyks transliacijos ir iš LRT Kauno redakcijos – pirmieji lietuviški šaukiniai radijo eteryje nuskambėjo iš Kauno 1926 m. birželio 12 d. 19 valandą.

„Džiaugiuosi, kad esu čia – tarp žmonių, kurie yra atsidavę savo darbui, susikoncentravę į turinio kokybę tam, kad klausytojus kasdien pasiektų svarbiausios naujienos, aktualiausia informacija ir prasmingos, ugdančios laidos. Visų LRT radijo stočių žurnalistai nebijo eksperimentuoti ir kartu imtis reikalingų permainų, todėl su tokia komanda drąsiai žengiame pirmyn“, – sako LRT radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Šventinę transliaciją pradės laida „Ryto garsai“ (nuo 6.30 val.), kurioje bus kalbinami ištikimiausi LRT radijo klausytojai. Laidos vedėjas Edvardas Kubilius skirtingose Vilniaus miesto vietose kalbėsis su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi, gydytoju Vytautu Kasiulevičiumi ir kūrybininke Dovile Filmanavičiūte, kurie ir darbo metu neišjungia LRT radijo. Laidos vedėja Rūta Kupetytė apie radijo klausymąsi kalbėsis su Vokietijoje gyvenančia žurnaliste Egle Digryte ir Čikagoje (JAV) gyvenančia mokytoja Audrone Sidaugiene, kurios net ir svetur nepamiršta įsijungti radijo.

Nuo 10 val. LRT radijo studija persikels į V. Kudirkos aikštę, kurioje transliaciją tęs laida „10–12“ ir netradicinė šios laidos vedėjų komanda. Šį kartą laidą ves vedėjai iš visų trijų LRT radijo stočių: Giedrė Čiužaitė (LRT radijas), Marius Andrijauskas (LRT OPUS) ir Jolanta Kryževičienė (LRT KLASIKA). Laidos metu skambės pokalbiai apie visuomeninio radijo svarbą, sparčiai populiarėjančias tinklalaides, radijo orų prognozes, tiesioginių koncertų transliacijų užkulisius.

12.12 val. tiesiogiai iš V. Kudirkos aikštės girdėsime naują vasaros sezono laidą „Gyvenimo citrinos“. Laidos vedėja Lavija Šurnaitė kalbins reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas“ įkūrėją Marijų Balčiūną – apie Marijaus kovą su priklausomybėmis, kaip jam pavyko pakilti ir kas paskatino ištiesti pagalbos ranką kitiems.

Nuo 13 val. informacinė laida „Lietuvos diena“ bus transliuojama ten, kur prieš 94 metus ir prasidėjo LRT radijo istorija, – Kaune. Laidoje dalyvaus Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris atsakys ir į miestiečių klausimus apie rūpimas problemas. Apie saugumą mieste laidos vedėja Kristina Karlonė kalbėsis su Kauno policijos viršininku Elanu Jablonsku, o su Vidaus vandens kelių direkcijos vadovu Vladimiru Vinokurovu – apie miesto, įsikūrusio dviejų didžiausių šalies upių santakoje, laivybos perspektyvas.

14 val. radijo transliacija vėl grįš į Vilnių, į V. Kudirkos aikštę. Šventinę transliaciją tęs laida „Vasaros popietė“ su Gerūta Griniūte ir Gabriele Martirosian. Klausytojai girdės pokalbius apie artimiausius LRT radijo planus ir muziką, neatsiejamą kiekvienos radijo stoties eterio elementą. Laidos pašnekovai – klausytojų pamėgti atlikėjai Justinas Jarutis, Monika Linkytė, Jonas Nainys.

1926 m. Kauno radiofone nuskambėjo pirmieji žodžiai – šaukinys „Alio, alio – Lietuvos radijas – Kaunas“ (pagal kitus šaltinius: „Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“). Pranešėjas, tikėtina kupiškėnas Petras Speičys, pasisveikino su klausytojais ir perskaitė sveikinamąjį žodį, kelis naujienų agentūros ELTA pranešimus, toliau lietuvių, esperanto, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis buvo kartojamas šaukinys „Kas girdite mus – atsiliepkite!“. Tuo metu, kai prabilo lietuviškas radijas, Lietuvoje buvo įregistruota kiek daugiau nei 300 radijo imtuvų. 1926 m. užgimusio radijo studija veikė Žaliakalnyje, 1933 m. ji perkelta į pastatą, kuriame iki šiol veikia LRT Kauno redakcija.


Šiame straipsnyje: LRT radijasradijas

NAUJAUSI KOMENTARAI

...,kiekviena DIENA klausau LRT KLASIKA...,

...,kiekviena DIENA klausau LRT KLASIKA..., portretas
neDIENOS be RADIJO...,TV jau senokai neZIURIU disKOMFORTO neJAUCIU... TASKAS
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių