Prasideda Venecijos kino festivalis (atnaujinta 17.20 val.)

Rugsėjo 1 d. Italijoje prasideda 67-asis Venecijos kino festivalis. Festivalio vertinimo komisijoje dirbs ir lietuvių aktorė Ingeborga Dapkūnaitė.

Komisijai, kurią iš viso sudaro septyni nariai, vadovaus JAV režisierius Quentinas Tarantino.

Į komisiją taip pat pakviesti Argentinos scenaristas bei režisierius Guillermo Arriaga, amerikiečių kompozitorius Danny Elfmanas, prancūzų režisierius ir scenaristas Arnaud Desplechinas bei du režisieriai ir scenaristai iš Italijos - Luca Guadagnino ir Gabriele Salvatores.

Venecijos kino festivalį pradės JAV kino režisierius Darrenas Aronofsky su psichologiniu trileriu "Juodoji gulbė".

2008 metais šio festivalio laurai atiteko D.Aronofsky filmui "Imtynininkas", kuriame pagrindinį vaidmenį sukūrė Holivudo žvaigždė Mickey Rourkeas.

Šįkart amerikiečio režisieriaus dėmesys nukrypo į įnirtingos konkurencijos krečiamą Niujorko baleto pasaulį, o jo naujoji kino juosta kovos dėl prestižinio "Auksinio liūto" apdovanojimo.

Šiemet festivalio, dar vadinamo Mostra, konkursinėje programoje bus parodyti 24 filmai. Neseniai buvo paskelbta, kad joje dalyvaus lenkų režisieriaus Jerzy Skolimowskio filmas "Būtina žmogžudystė" apie amerikiečių sučiuptą Talibano kovotoją, kuris atgabenamas tardyti į Europą.

Sekmadienį žadama staigmena, kai bus paskelbtas dar vienas konkurso dalyvis.

Festivalio atidaryme trečiadienį nedalyvaus iškilus Irano kino kūrėjas Jafaras Panahi, kuris negalės atvykti į Venecijoje vyksiančią savo trumpo filmo "Akordeonas" peržiūrą.

Irano valdžia nesutiko grąžinti J.Panahi paso, kuris buvo paimtas prieš devynis mėnesius. Režisierius praleido už grotų tris mėnesius, kai kovą buvo suimtas dėl filmo, kuriame vaizduojami įvykiai po Irane pernai birželį vykusių ginčijamų prezidento rinkimų.

J.Panahi filmas "Ratas", kuriame kritikuojama moterų padėtis Irane, 2000 metais pelnė "Auksinį liūtą".

Šiemet Venecijoje įvyks 34 šalyse sukurtų 79 pilnametražių filmų pasaulinės premjeros. Festivalyje pirmąkart dalyvaus Dominikos Respublika su filmu apie kaimyninį Haitį.

Žiuri paskirs "Auksinį liūtą" geriausiam festivalio filmui, o geriausiam aktoriui ir aktorei bus įteiktos Volpi taurės. Taip pat bus paskirtas specialus žiuri prizas ir kiti apdovanojimai.

67-oji Mostra tęs 1932 metais pradėtą tradiciją lagūnos salose įsikūrusiame Italijos mieste. Šiemet Venecijos festivaliui organizuoti bus išleista 12 mln. eurų (41,4 mln. litų), iš kurių septynis milijonus skyrė Italijos vyriausybė.

Tarptautinis Venecijos kino festivalis vyks rugsėjo 1-11 dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių