Drama „Frutveilis“ pelnė pagrindinį „Sundance“ festivalio apdovanojimą

Pagrindinį „Sundance“ festivalio apdovanojimą šeštadienį pelnė „Frutveilis“ (Fruitvale) - juosta apie tikrą įvykį, kai JAV policininkas nušovė neginkluotą juodaodį, o tarp apdovanotų užsienio filmų yra juostos iš Rusijos ir Pietų Korėjos.

Baigiantis apsnigtuose Jutos kalnuose rengiamam pagrindiniam Amerikos nepriklausomų filmų festivaliui, „Frutveilis“, kuris yra pirmasis režisūrinis Ryano Cooglerio darbas, pelnė JAV dramų Didįjį žiuri apdovanojimą ir JAV dramų žiūrovų apdovanojimą.

Ne amerikietiškų filmų kategorijose užsienio dramų Didysis žiuri apdovanojimas atiteko Pietų Korėjos režisieriaus Muel O filmui „Jiseul“, o kambodžietės Kalyanee Mam „Upė keičia kryptį“ (A River Changes Course) buvo apdovanota užsienio dokumentinių filmų Didžiuoju žiuri prizu.

Filmo apie Rusijos feminisčių grupę „Pussy Riot“ kūrėjai, kuriems buvo įteiktas specialusis žiuri apdovanojimas, sakydami padėkos kalbą pasinaudojo proga pagerbti jų reikalą.

„Frutveilis“, kurio pavadinimas reiškia San Fransisko įlankos rajoną, kur vyksta veiksmas, pasakoja tikrą istoriją apie Oscarą Grantą, kurį policininkas nušovė 2009 metų sausio 1-osios paryčiais.

Tas incidentas buvo nufilmuotas telefonais, vaizdo medžiaga išplito internete ir kitą dieną Ouklande išprovokavo protestus, kurių kai kurie virto smurto protrūkiais.

Filme vaidina ir Octavia Spencer, kuri pernai už vaidmenį dramoje apie pilietines teises „Tarnaitė“ (The Help) pelnė geriausios antrojo plano aktorės „Oskarą“.

JAV dokumentinių filmų Didysis žiuri apdovanojimas atiteko „Kraujo broliui“ (Blood Brother) apie amerikiečio darbą AIDS paveiktų vaikų Indijoje labui. Juosta taip pat gavo JAV dokumentinių filmų kategorijos žiūrovų apdovanojimą.

Geriausia JAV dramos režisiere buvo pripažinta Jill Soloway, pristačiusi „Popiečio malonumą“ (Afternoon Delight), o geriausiu dokumentinio filmo režisieriumi buvo paskelbtas Zachary Heinzerlingas, atvežęs į Sandansą „Gerutę ir Boksininką“ (Cutie and the Boxer).

Pasaulio kino kategorijose „Pussy Riot“: pankų malda" (Pussy Riot: a Punk Prayer) apie grupę, kurios trys narės pernai buvo pasodintos už grotų, pelnė specialųjį žiuri prizą už dokumentinę juostą.

„Tai neįtikima garbė ir puikus prizas ... Maša, Nadia ir Katia pradėjo feministinę revoliuciją, kuri, kaip tikimės, tęsis visame pasaulyje. Padarykime, kad taip įvyktų“, - sakė vienas režisierių Mike'as Lerneris (Maikas Lerneris).

Kasmet Park Sityje rengiamas kino festivalis, kurį įkūrė Robertas Redfordas, siekia paskatinti nepriklausomo kino kūrėjus, kuriuos kitaip galėtų užtemdyti didžiųjų studijų produkcija. Tuo tarpu Holivudas „Sundance“ festivalyje ieško naujų talentų.

Šiemetiniame festivalyje, kuris oficialiai baigėsi sekmadienį, buvo pristatyta 119 vaidybinių filmų iš 32 valstybių, tarp jų - 51 debiutinis filmas ir daugiau kaip 100 pasaulinių premjerų.

Tarp labiausiai lauktų filmų buvo „jOBS“, kuriame Ashtonas Kutcheris vaidina velionį „Apple“ įkūrėją ir kompiuterių amžiaus ikoną Steve'ą Jobsą. Jo premjera įvyko penktadienį.

Filmas buvo sutiktas labai gerai, bet vienas „Apple“ įkūrėjų Steve'as Wozniakas (Stivas Vozniakas) pažymėjo, kad „asmenybės yra labai klaidingos“.

Vis dėlto jis pridūrė: „Šis filmas turėtų būti labai populiarus ir, viliuosi, yra linksmas“.


Šiame straipsnyje: FrutveilisSundancekinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių