Žiauriai sumuštos jurbarkietės tėvas: dukra tebesapnuoja įvykius, krūpčioja

Praėjusių metų pavasarį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje žiauriai sumuštą ir mėgintą išžaginti nepilnametę jurbarkietę naktimis kamuoja košmarai. Mergina iki šiol lankosi pas psichologus. Pasak tėčio, dukros gyvenimas – suluošintas – viena ji beveik neišeina iš namų, nebedžiugina ir ankstesnis jos pomėgis – piešimas, o apie savo skriaudėją mergina nenori nieko girdėti.

Naktimis sapnuoja, krūpčioja

„Psichologiškai prastai dar yra. Naktimis dar vis sapnuoja, blaškosi, vis krūpteli“, – antradienį, iškart po Klaipėdos apygardos teisme vykusio uždaro posėdžio byloje, sakė žurnalistų kalbintas jurbarkietės tėtis Dainius.

Pasak jo, dukrai iki šiol pagalbą teikia psichologai. Šiemet dvyliktoje klasėje besimokanti mergina mokyklą lanko, tačiau viena beveik niekur neišeina – tik į mokyklą ir iš mokyklos autobusu. Dažniau draugus pasikviečia į namus. „Pagrinde draugai, klasiokai ateina pas ją. Būname ir pas pusbrolius“, – atviravo pašnekovas.

Paklaustas, ar mergina turi kokių nors pomėgių, galbūt ji vėl pradėjo piešti, juk tai puikiai jai sekėsi iki tol, kol kaimo turizmo sodyboje įvyko pastaroji baisi nelaimė, apvertusi gyvenimą aukštyn kojomis, Dainius tarstelėjo: „Dar nesugrįžo, dar ne...“

Buvo atsistojęs, atsiprašė. Bet čia tas atsiprašymas, ką aš žinau, – priverstinis jis ar ne. Anksčiau jis buvo atsiprašęs, bet į teisėją žiūrėjo, o dabar į mane. Ir dukros atsiprašė, bet ji nenori nieko nė girdėti. Sunku jai...

Netiki atsiprašymo nuoširdumu

Rugsėjo 22 dieną vykusiame Klaipėdos apygardos teismo uždarame posėdyje buvo atnaujintas įrodymų tyrimas, apklaustas nuteistasis bei nukentėjusios jurbarkietės tėvas, pateikti papildomi dokumentai.

„Buvo atsistojęs, atsiprašė. Bet čia tas atsiprašymas, ką aš žinau, – priverstinis jis ar ne. Anksčiau jis buvo atsiprašęs, bet į teisėją žiūrėjo, o dabar į mane. Ir dukros atsiprašė, bet ji nenori nieko nė girdėti. Sunku jai...“ – atviravo Dainius ir pridūrė besitikintis, kad dukros skriaudėjas vis dėlto atsakys už savo veiksmus taip, kaip priklauso, ir jam bus paskirta reali, o ne lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

„Nei merginos tėtis, nei aš nevertiname to kaip nuteistojo nuoširdumo, nes iš klausimų, kurie buvo pateikti nuteistajam, ir jo atsakymų, akivaizdu, kad jis sau naudingas aplinkybes ir gerai prisimena, ir atsiprašinėja, o aplinkybių, kurios neigiamai taiso jo padėtį, jis nenori pasakoti“, – portalo žurnalistams sakė nukentėjusios merginos advokatas Mindaugas Vasiliauskas.

Posėdyje nukentėjusiosios advokatas pateikė papildomus medikų dokumentus, kuriuose akivaizdžiai atsispindi tai, kad liekamieji reiškiniai fiziškai ir psichologiškai suluošintą jurbarkietę kamuoja iki šiol. „Ir dusulys kamuoja... Medikai pasakė konkrečiai, kad tai yra pasekmė patirto streso, patirtos traumos dėl įvykio“, – kalbėjo M. Vasiliauskas.

Išvada lemiamos įtakos neturi

Praėjusią savaitę probacijos tarnyba pateikė socialinę išvadą, kurios atnaujindamas įrodymų tyrimą byloje prašė Klaipėdos apygardos teismas. Joje prašyta pateikti duomenis apie nuteisto aštuoniolikmečio vaikino gyvenimo sąlygas bei tai, kas galėjo nulemti nusikaltimo padarymą.

Paklaustas, ar minėta socialinė išvada galėtų turėti įtakos sprendžiant dėl, pavyzdžiui, realios, o ne lygtinės laisvės atėmimo bausmės nuteistajam, M. Vasiliauskas paaiškino, kad probacijos tarnyba, atlikusi socialinę išvadą, pastarojo klausimo nesprendžia – išvada teikiama siekiant įvertinti nusikalstamo elgesio riziką ateityje. „Jokiu būdu ji nėra teismui privalomas dokumentas. Ji yra rekomendacinio pobūdžio – kaip turėtų būti taisomas nuteistasis, paskyrus jam bausmę“, – teigė nukentėjusiosios advokatas.

Sprendimas – kitą mėnesį

Kaip portale skelbta anksčiau, vasario mėnesį Tauragės apylinkės teismui paskelbus nuosprendį žiauriai sumuštos ir mėgintos išžaginti nepilnametės jurbarkietės byloje bei paskyrus skriaudėjui lygtinę trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę atidedant jos vykdymą trejiems metams, Klaipėdos apygardos teismą pasiekė ne tik nukentėjusiosios bei prokuratūros, bet ir nuteistojo apeliaciniai skundai. Aštuoniolikmetis buvęs kikboksininkas prašė išteisinti jį dėl pasikėsinimo išžaginti.

„Jis (jurbarkietės skriaudėjas, – aut. past.) sako, kad pabaigė vykdyti nusikalstamą veiką savanoriškai, o ne dėl to, kad jam buvo sukliudyta. Vaikinas prašo jį išteisinti dėl pasikėsinimo išžaginti. Toks yra jo reikalavimas apeliaciniame skunde, kurį pateikė nuteistojo advokatas“, – portalo žurnalistams gegužę teigė Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyriausioji padėjėja komunikacijai Dovilė Saulėnienė.

Ar apeliaciniai skundai dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio yra pagrįsti, bus sprendžiama spalio 29 dieną.

Suluošintas gyvenimas

Visuomenę sukrėtusi istorija, kai per vakarėlį Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, buvo sumušta ir mėginta išžaginti nepilnametė jurbarkietė, įvyko 2019 metų gegužės 26 dieną. Nukentėjusioji iš pradžių buvo gydoma Kauno klinikose.

Po to iškart nuvežta gydymui į reabilitacijos kliniką. Pasak specialistų, dieną, kai įvykdytas nusikaltimas, jai buvo sukeltas ne tik fizinis skausmas – sulaužytas žandikaulis, išmušti dantys, bet ir potrauminis stresas.

Įtariamasis buvo neblaivus – po nusikaltimo jam nustatytas 1,12 promilės girtumas.

Pasak prokuratūros, byloje merginos patirti sužalojimai kvalifikuoti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas, nes tokią išvadą pateikė teismo medicinos ekspertai, įvertinę patirtus sužalojimus ir dėl jų kilusias pasekmes sveikatai.

Įtariamasis savo kaltę pripažino ne iš karto, o tik baigiant tirti nusikaltimus – po maždaug 30 liudytojų ir aukos apklausų. Daugumoje apklausų dalyvavo psichologas, atlikta ne viena ekspertizė, surinkti ir išanalizuoti būtinieji duomenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Piktas

Piktas portretas
Sodinti šitą parazitą.

Asta

Asta portretas
Lavrinovičius ginate,ko neginate jo.Jie tik 2metus gavo.Jie dar reklamoje drįsta filmuotis,nors ten buvo grupinis išžaginimą merginos.O jos paklausėte ,kaip ji jaučiasi,kaip 20metų praėjo.Jie pinigingi galingi.Ko norite,kad šis buvęs nepilnametis daugiau gautų ,neteisybé?

dabar

dabar portretas
sodint reikia si bruda kartu su teiseja ir ta kuris ja itakavo ir jie visi priklauso /nelieciamuju kastai/....
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių