Žemėje amfetaminą paslėpusio jurbarkiečio neišgelbėjo ir perspėjimas „Kasinėti draudžiama“

 • Teksto dydis:

Jurbarko gyventojas daugiau nei 300 gramų amfetamino užkasė žemėje prie miškelio, tačiau jį slapta stebėję policininkai kvaišalus iškasė ir pakeitė į apyvartoje neuždraustas medžiagas.

Šiaulių apygardos teismas Jurbarko gyventoją M. L. pripažino kaltu dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinėmis ir paskyrė jam galutinę bausmę – laisvės atėmimą 12 metų ir 6 mėnesiams.

Prie šios bausmės yra pridėta Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų 2019 metų kovo 13 dienos nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės dalis, trečiadienį pranešė teismas.

Nors kaltinamasis savo kaltės nepripažino, teismui pakako faktinių duomenų visumos pripažinti jį kaltu padarius jam inkriminuotą nusikalstamą veiką.  

Byloje nustatyta, kad M. L. 2020 metų birželį, turėdamas tikslą gauti neteisėtas pajamas, Jurbarko mieste ir rajone platino psichotropines medžiagas – MDMA. Vyras per du kartus asmeniui už 2,1 tūkst. eurų pardavė labai didelį kiekį – ne mažiau kaip 105,253 gramo – psichotropinės medžiagos MDMA.

Kaltinamasis neteisėtai disponavo ir pasikėsino platinti labai didelį kiekį psichotropinės medžiagos – amfetamino.

Nustatyta, kad M. L. 2020 metų liepos 28 dieną, iš Jurbarko rajono automobiliu „VW Touran“, neteisėtai gabeno daugiau nei 319 gramų amfetamino. Narkotikus vyras užkasė žemėje Raseinių rajone, Kalnųjų seniūnijos ribose, ties keliu Raseiniai-Šilinė, prie miškelio.

Kitą dieną šias paslėptas psichotropines medžiagas, taikant nusikalstamos veikos imitacijos modelį, policijos pareigūnai pakeitė į apyvartoje neuždraustas medžiagas. Netrukus šioje įvykio vietoje, pasaloje buvę policijos pareigūnai sulaikė M. L., kai šis vyras atvyko pasiimti žemėje paslėptą amfetaminą.

Policijos pareigūnai turėjo informacijos dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų, buvo sankcionuoti teismo slapti ikiteisminio tyrimo veiksmai – slaptas „VW Touran“ automobilio sekimas, kurį policijos pareigūnai ir sekė.

Teisme jie papasakojo, kaip M. L. įvykio vietoje išlipęs  iš automobilio rankoje nešasi juodos spalvos paketą, matė, kaip sekamas M. L. kasa ir slepia, maskuoja atnešta juodą paketą. Policijos pareigūnai matė, kaip paketą su amfetaminu jis užkasė žemėje, ties stulpeliu su užrašu „Kasinėti draudžiama“. 

Savo kaltę M. L. neigė per ikiteisminį tyrimą ir teisme, neigė ir tai, kad per kratas vyro automobilyje rasti 950 eurų įgyti nusikalstamu būdu.

Teismas pažymėjo, kad M. L. inkriminuota nusikalstama veika yra įrodyta teisiamojo posėdžio metu duotais liudytojų parodymais, byloje esančiais ir teisiamojo posėdžio metu ištirtais duomenimis. M. L. atsakomybę lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė, jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamas veikas padarė būdamas recidyvistas.  

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių