A. Valantinas: seimūnų svarstymai apie dirbančius įtariamus teisėjus – neatsakingi

Seimo narių pasisakymai apie teismuose neva tebedirbančius korupcija įtariamus teisėjus neatitinka tikrovės ir yra neatsakingi, sako Teisėjų tarybos ir Lietuvos Apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas.

„Aš pasakyčiau, toks švelnus žodis būtų, kad pasielgta labai neatsakingai“, – trečiadienį sakė A. Valantinas.

„Tuo labiau, kai tai daro Seimo nariai, NSGK nariai, tai labai neatsakingas požiūris. Ką galvot žmonėms, kurie ateina į teismą ir galbūt spėlios „o galbūt mano bylą nagrinėja teisėjas, kuriam pareikšti įtarimai?“. Tai yra labai neatsakingas pasakymas“, – pabrėžė jis. 

Taip pat jis teigė, kad teisėjui pareiškus įtarimus, jis iškart yra nušalinimas nuo pareigų ir patikino, kad nei vienas toks teisėjas teisme nedirba. 

„Aš galiu labai aiškiai pasakyti, kad nei vienas teisėjas, kuriam pareikšti įtarimai, šiandien bylų nenagrinėja ir teisme nedirba“, – sakė A. Valantinas. 

Kalbėdamas apie teisėjus, kuriems yra suteiktas specialiojo liudytojo statusas, Teisėjų tarybos pirmininkas sakė, kad šis statusas „neturėtų kaboti mėnesiais ar metais“, o  teisėsaugos institucijos turėtų atsakingai pasakyti, kad arba nėra jokių įrodymų dėl įtarimų, arba įtarimus pareikšti. 

„Iš tikrųjų ne mes tą situaciją sukuriam, aš manau, kad tos institucijos, kurios tokį statusą suteikia, turėtų labai atsakingai elgtis ir praėjus tam tikram laikui, jeigu nepavyksta surinkti duomenų, tą statusą panaikinti. Neturėtų kaboti tai mėnesiais ar metais. O jeigu tų duomenų atsiranda daugiau, tada reikėtų nustatyta tvarka kreiptis į Seimą, į prezidentą, stabdyti įgaliojimus ir reikšti tokiam žmogui įtarimus“, – teigė A. Valantinas. 

Apskritai, jo manymu, teisėjų korupcijos byla jau turėjo pasiekti teismą. 

„Iš tikrųjų, metai laiko, labai garsiai pradėjom, tai kur ta byla yra? Ji jau seniai turėtų būti teisme ir sudėlioti taškai“, – piktinosi A. Valantinas. 

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus pranešė, kad teismuose dirba teisėjai, kuriems yra pareikšti įtarimai. 

Buvęs NSGK pirmininkas Vytautas Bakas sakė, kad STT pateikta medžiaga – įspūdinga.

„Turime nepriklausomą teismų valdžią, ir teisėjai, kurie vienaip ar kitaip susiję su korupcija, dirba teismuose, nagrinėja bylas“, – sakė jis.

STT vėliau patikslino, kad šiuo metu 12 teisėjų yra pateikti įtarimai dėl įvairių nusikalstamų veikų. Jie teismuose nebedirba – dalis atleisti, dalis yra išėję savo noru, o dalis nušalinti nuo pareigų.

Keturiems teisėjams suteiktas specialiojo liudytojo statusas, būtent jie toliau ir eina pareigas. Specialiojo liudytojo statusą turi ir du buvę teisėjai.

Praėjusių metų pradžioje pranešta apie galimą sisteminę korupciją teismų sistemoje, susijusią  su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. Šiame tyrime įtarimai pateikti daugiau nei 50 asmenų, tiriama daugiau kaip 110 nusikalstamų veikų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vien faktas

Vien faktas portretas
kad va toksai murzius/susitepes/tebedirba teisėsaugoje ir net drysta lyst į viešumą iššaukia pasibjaurėjimą VISA SISTEMA

Anonimas

Anonimas portretas
Klanas.

Tindi rindi

Tindi rindi portretas
Gal jau baigtum valantinai (pagarbos pačiam neturiu todėl ir rašau pavarde iš mažosios raidės tiek kiek užsitarnavai) savo gražbyliavimus, nes jau bloga darosi.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių