Teismui perduodama greitųjų testų byla: kaltinimai pareikšti buvusiai SAM eksviceministrei

  • Teksto dydis:

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė teismui perdavusi baudžiamąją greitųjų COVID-19 testų įsigijimo bylą, kurioje buvusi sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė kaltinama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi.

Anot prokuratūros, ji „galimai teikė nepagrįstus ir neteisėtus reikalavimus ministerijai pavaldžios Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (...) vadovui ir darbuotojams“.

„Buvo nurodyta atlikti neteisėtus veiksmus nesilaikant teisės aktų reikalavimų, taip nepagrįstai L. J. suteikiant privilegijų bendrovei „Profarma“, dėl ko valstybė ir Sveikatos apsaugos ministerija patyrė didelės turtinės ir neturtinės žalos“, – teigiama pranešime.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandoje dirbusi viceministrė iš pareigų pasitraukė 2020 metų rugpjūtį, teisėsaugai pareiškus jai įtarimus.

Tyrimas vyko dėl laboratorijos iš bendrovės „Profarma“ įsigytų daugiau nei 500 tūkst. greitųjų serologinių testų, už juos buvo sumokėta daugiau nei 6 mln. eurų.

Buvo nurodyta atlikti neteisėtus veiksmus nesilaikant teisės aktų reikalavimų.

Apeliacinis teismas šiemet patvirtino, kad už testus valstybė permokėjo, todėl dviem bendrovėms, tarp jų ir „Profarmai“, nurodė grąžinti valstybei daugiau nei 4 mln. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklausta daugiau nei 60 liudytojų, gautos specialistų išvados, atlikti kiti būtini proceso veiksmai.

Viceministrei pasitraukiant iš pareigų, ministras A. Veryga tvirtino, kad siaučiant koronaviruso pandemijai sveikatos apsaugos sistema susidūrė su labai daug iššūkių, reikėjo imtis greitų ir netradicinių sprendimų.

Generalinė prokuratūra pabrėžia, kad greitieji serologiniai testai yra naudotini ne COVID-19 ligai diagnozuoti, bet persirgtai infekcijai nustatyti.

Byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Na va ,kas dėjosi per pandemiją, betgi tuomet dirbo Skvernelis,Veryga,ir jų draugeliai.Kiek sau prisikrovė turtų?O ką dabar ruošiasi daryti šitie sukčiai "Vardan Lietuvos"?Vardan teisingumo JIE privalo būti taip pat nubausti-juk negalėjo nežinoti,ką daro pavaldiniai.

Karbauckiniui

Karbauckiniui portretas
Kadangi esi subingalvis,tai tik apie subines ir sugebi ką nors išvapalioti.O kad Veryga yra prisidirbes per tuos kovidus-visiems aišku.Ir kaip visada kalti lieka žemesnio rango jo artimieji.Be abejo,taip ir susitarta su tais artimaisiais;jei kas-bėdoj nepaliks,sugebės iš jos ištraukti.

karbauckinis

karbauckinis portretas
esu girtas iš meilės Landsbergio subinei
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių