Teismas toliau nagrinės šnipinėjimu kaltinamo A. Paleckio bylą

 • Teksto dydis:

Antradienį Šiaulių apygardos teismas planuoja toliau nagrinėti šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio baudžiamąją bylą.

Šiuo metu byloje vykdoma kaltinamųjų apklausa, jie apklausiami uždaruose teismo posėdžiuose.

A. Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinamas šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas savo kaltę neigia ir teigia atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas savo kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Baba

Baba portretas
Vieni KGB darbininkai sėdi aukštuose kėdėse o už ką sėdi šitas?gal kad stažo ygautu?

pritariu

pritariu portretas
Politinis kalinys jau kelinti metai kalinamas ir kankinamas be teismo už savo įsitikinimus - stalinistinis sovietmetis. Nesu jo šalininkas, bet kur nuėjome, vėl represijos ir persekiojimai - baisu.

manau

manau portretas
Nuvalkiotai banali situacija, kuria naudoja daugelis valstybių savo "nepaklusniems" piliečiams pastatyti į vietą.Nieko konkretaus ir nieko apčiuopiamo, bet žmogus bus teisiamas ir greičiausiai bus nubaustas tik todėl , jog jis yra disidentas (kitaip sakant kitamanis) savo valstybės valdžios atžvilgiu. Nemanau , kad tai yra teisinga.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių