Teismas sušvelnino intensyvios priežiūros sąlygas A. Paleckiui

Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį patenkino šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio prašymą ir sušvelnino jam taikomos kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros – sąlygas.

Kaip BNS informavo bylą nagrinėjančios teisėjas Nijolės Matuzevičienės padėjėjas Donatas Dauginis, A. Paleckiui buvo leista į namus grįžti vėliau ir iš jų išeiti anksčiau, kitos kardomosios priemonės sąlygos išliko nepakeistos.

„Teisėja pašvelnino A. Paleckiui intensyvios priežiūros sąlygas, bet tik tą vieną dalį. Prieš tai buvo, kad jam reikia namuose būti nuo 17 iki 7 valandos, dabar pakeitė šitą sąlygą, kad namuose turi būti nuo 21 iki 6 valandos“, – sakė teisėjos padėjėjas.

Buvęs politikas ir toliau įpareigotas neišvykti iš Vilniaus miesto ribų, išskyrus atvejus, susijusius su dalyvavimu teisme.

Prašymą sušvelninti jam taikomą intensyvią priežiūrą A. Paleckis pateikė antradienį vykusio bylos posėdžio metu. Teismo jis prašė prailginti valandas, kuriomis jam leidžiama nebūti namuose, nes ketina vėl pradėti dirbti ir papildomo laiko jam reikia kelionėms į darbą.

Prieš tai buvo, kad jam reikia namuose būti nuo 17 iki 7 valandos, dabar pakeitė šitą sąlygą, kad namuose turi būti nuo 21 iki 6 valandos.

Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje A. Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinamas šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas savo kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas savo kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Kitas posėdis byloje yra numatytas rugsėjo 15 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bus dar gražiau

Bus dar gražiau portretas
Kai nekaltas Paleckis prisiteis iš Lietuvos ne mažą sumą už kuriuos pasistatys dar vieną namą. Po to galėsite klausti,- už kokius pinigus? Sėkmės Paleckiui.

kaip

kaip portretas
nusibodo tu beretiniu chuiveibinu sauksmai susaudit pakart uzdaryti i kalejima jiems nereikia jokio teismo tik jie teisus ko jie skiriasi nuo komunistiniu chuiveibinu ogi niekuom tik partinius bilietus ir kgb pazymejimus paslepe o beretes uzsidejo ir vaidina didelius patriotus

to NKVD- istai

to NKVD- istai portretas
prie ko čia satavo usio 13 šaudymai ir kažkada GAL nužudyti tūkstančiai lietuvių? Biški galvą išsiplauk. Pripelėjus beretė visai smegenis užteršė
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių