Teismas: iš Raubonių parko gyvūnai buvo paimti teisėtai

  • Teksto dydis:

Iš Raubonių parko laukiniai gyvūnai buvo paimti teisėtai, pagrįsti buvo ir šiai įstaigai duoti aplinkosaugininkų nurodymai, nusprendė teismas.

Kaip penktadienį skelbia Aplinkos apsaugos departamentas, Vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad departamento Raubonių parkui įteikti privalomieji nurodymai yra teisėti ir pagrįsti. Apeliacinis parko atstovų skundas buvo atmestas neskundžiamu sprendimu.

Raubonių parkas skundė tris Aplinkos apsaugos departamento privalomuosius nurodymus.

Parkas nesutiko su pirmu departamento privalomuoju nurodymu dėl neteisėto prerijų šuniukų ir dryžuotųjų voverių laikymo neturint reikiamų leidimų, bandė įrodyti, kad jam buvo suteiktas leidimas įkurti zoologijos sodą.

Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų sprendimas paliktas nepakeistas ir nutartis neskundžiama.

Teismas konstatavo, kad Raubonių parkas būtino zoologijos sodo leidimo neturėjo, taigi šiuos gyvūnus laikė neteisėtai ir laikyti jų nebegali.

Antras ginčijamas privalomasis nurodymas buvo susijęs su įpareigojimu įrengti išvardytiems laukiniams gyvūnams, tokiems kaip pelėdos, elniai, surikatos ir kiti, aptvaruose ar voljeruose vidaus patalpas, atitinkančias numatytus reikalavimus.

Teismo sprendimu, ir šis privalomasis nurodymas buvo duotas pagrįstai.

Teismas, išnagrinėjęs skundą dėl trečiojo privalomojo nurodymo, nusprendė, kad Raubonių parkas negali laikyti dalies laukinių gyvūnų, nes jie buvo laikomi neturint teisėtų įsigijimo dokumentų, reikiamų leidimų laikyti gyvūnus ir komercinio naudojimo sertifikatų.

Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų sprendimas paliktas nepakeistas ir nutartis neskundžiama.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai lapkritį įsiteisėjus nutarimams administracinio nusižengimo bylose konfiskavo ir išvežė iš Raubonių parko devynis neteisėtai laikomus gyvūnus – dvi rudąsias meškas, keturias paprastąsias lūšis, makaką, didįjį apuoką, miškinę kiaunę.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių