Teisėjų korupcijos byloje prokuroras toliau skaitys kaltinamąjį aktą

  • Teksto dydis:

Kauno apygardos teismas pirmadienį planuoja tęsti didelės apimties teisėjų korupcijos bylos nagrinėjimą, joje prokuroras turėtų toliau skaityti kaltinamąjį aktą.

Ankstesniame posėdyje pagarsinti kaltinimai devyniems iš šešiolikos kaltinamųjų.

Paskelbus kaltinimus, kiekvienas iš kaltinamųjų yra klausiamas, ar pripažįsta savo kaltę.

Prieš mėnesį vykusiame posėdyje Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas pareiškė, kad kaltės dėl epizodų, susijusių su „Vijūnėlės dvaro“ statybos aplinkybėmis, nepripažįsta.

Kaltę neigė ir nuo pareigų nušalintas Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, buvęs šio teismo teisėjas Konstantinas Gurinas, buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas ir buvęs Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, kaltinamas tarpininkavęs, jog būtų papirktas teisėjas, nagrinėjęs vadinamojo Vijūnėlės dvaro bylą, teigė kaltę pripažįstantis iš dalies, tačiau ne dėl neteisėto praturtėjimo.

Savo kaltę pripažįstantis pareiškė buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, šio teismo teisėjos Audronės Kartanienės sūnus Airingas Kartanas.

Likę kaltinamieji byloje yra advokatų klientai, įtariamos korupcijos grandinės tarpininkai.

Tai – Arūnas Blažaitis, Ernestas Sakalauskas, Laimonas Vaškevičius, Oksana Sakalauskienė, Rolandas Vasiliauskas, Romutis Stočkūnas, Vasilijus Menkovas ir Egidijus Galatiltis.

Skirtingi šios bylos epizodai yra susiję su buvusiu advokatu Drąsučiu Zagrecku, tarpininkavusiu kyšininkavimo schemose. Jis atleistas nuo baudžiamosios bylos, nes bendradarbiavo su teisėsauga.

Per ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai sako surinkę duomenų, kad suinteresuoti bei jiems tarpininkavę asmenys, įtariama, planuodavo, tardavosi ir perduodavo įvairaus dydžio piniginius kyšius, siekdami neteisėtais būdais užsitikrinti pageidaujamus teismų sprendimus.

Tyrimo medžiagoje nurodomos galbūt duotų ir priimtų kyšių sumos siekia nuo 3 tūkst. iki 60 tūkst. eurų. Dalis kaltinamųjų kaltinami veikę bendrininkaudami, dalis – organizuotoje grupėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

kapsas

kapsas portretas
O kada kaltinamajį aktą pradės skaityti Klaipėdos prokurorams kurie negina viešojo intereso Palangos dušinių virtimo vila atveju, o atvirai gina šį viešajį interesą pažeidusį asmenį??..

Faktas

Faktas portretas
Jei mano atžvilgiu teisėjas priima neteisėtą sprendimą, tai man nėra jokio skirtumo, ar toks sprendimas už kyšį, ar dėl nekompetencijos. Kada teisėjams bus nors kokia atsakomybė už neteisėtus sprendimus?

Tai šie

Tai šie portretas
Talkino sovietpalaikiams. Nenuostabu, kad kaune žemgobysčių bylose vsio zakonno žemgrobiams, kai teisėja, ruska pavarde, buvusi vykdomojo sekretarša, tokių šutvinė
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių