Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam vyrui teismas skyrė 300 eurų baudą

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52-ejų metų Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

Katiną sužalojo automobilis. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta, sakoma Šiaulių apylinkės teismo pranešime.

Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą.

Teismas nustatė, kad A. G. šių metų vasario 8 d. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
kokiomis "galinėmis"? Žurnalistai atsiprašant, kada lietuvių kalbą išmoksit? Keturkojai turi priekines ir užpakalines kojas, o ne "galines". O trijų šimtukų baudos gyvūno skriaudėjui tikrai mažoka. Reikėtų patį surišt ir į šaldiklį įkišt.

Anonimas

Anonimas portretas
Tas juockis nuotraukoje,turbut suprato,kad seimininkas uzmirso jam maisto nupirkti.

Žiaurus brudas,

Žiaurus brudas, portretas
karmos dėsnis primins tam bjaurybei jo monstrišką elgesį.Tokia jo esybė,toks mentalitetas.Nesigaili, jis yra toks ir bus likusį gyvenimą.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių