Iš suėmimo paleistas Kauno advokatas

Pirmadienį iš suėmimo buvo paleistas prokurorų korupcijos byloje įtariamas advokatas Šarūnas Mickevičius.

Kaip BNS pranešė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė, jam buvo skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Š. Mickevičius ir dar dešimt asmenų buvo sulaikyti sulaikyti gegužės 13 dieną ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo.

Gegužės 14 dieną Vilniaus apylinkės teismas jį leido suimti dešimčiai dienų, nuo gegužės 23-osios suėmimas buvo pratęstas dar dešimčiai dienų.

Taip pat gegužės 14-ąją teismas leido suimti šioje byloje įtariamus prokurorus Nerijų Marcinkevičių ir Donatą Puziną bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūną Nerijų Valatką.

D. Puzinas ir N. Valatka buvo suimti dešimčiai dienų, o N. Marcinkevičiui skirtas suėmimas septynioms dienoms.

Pasibaigus pirminiam suėmimo terminui, prokurorai jo pratęsti neprašė, D. Puzinui, N. Valatkai ir N. Marcinkevičiui skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Likusiems iš sulaikytųjų iškart buvo paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės, tarp jų – ir prokurorui Ugniui Vyčinui. Jiems taip pat skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Tyrimas pradėtas gavus duomenų, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai N. Marcinkevičius ir U. Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras D. Puzinas bei FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas N. Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Š. Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys.

Manoma, kad tokiu būdu tam tikrais atvejais siekta materialinės ar kitokios naudos.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sakė, jog „tokie veiksmai galėjo būti atlikti ypatingai didelę reikšmę turinčiose bylose dėl turto iššvaistymo Ūkio banke, Kreditų unijos bylose“.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. NAUJAUSI KOMENTARAI

Lui

Lui portretas
Kaip visada, nieko naujo.

matomai sis jau surinko

matomai sis jau surinko  portretas
reikalinga kysio suma ...todel ir paleido ...kiti dar renka....

GĖDA LIETUVAI

GĖDA LIETUVAI portretas
PADARĖ REKLAMA IR VISUS DABAR IŠLEIS KAIP IR VISADA KALTU NEBUS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių