Socialinės įmonės darbuotojai įtariami pasisavinę trečdalį milijono eurų

  • Teksto dydis:

Trys socialinės įmonės darbuotojai įtariami sukčiavimu, elektroninės mokėjimo priemonės klastojimu bei jos duomenų panaudojimu, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Tyrimo duomenimis, trys atsakingi viešosios įstaigos, turinčios socialinės įmonės statusą, darbuotojai, siekdami apgaule įgyti didelės vertės svetimas lėšas, pateikė suklastotus duomenis apie įmonės veiklą Užimtumo tarnybai, teikiančiai valstybės paramą socialinėms įmonėms.

Tarnybai pateikti duomenys apie keletą fiktyviai socialinių paslaugų įmonėje įdarbintų darbuotojų, kurių vardu, įtariama, buvo atidaromos sąskaitos bankuose pervesti atlyginimams. Vėliau įtariamieji apgaule pasisavindavo ten pervestas lėšas.

Nustatyta, kad vien tokiu būdu per 2018 ir 2019 metus viešoji įstaiga galėjo apgaule įgyti apie 300 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų, kurios buvo skirtos kompensuoti didžiąją dalį išlaidų darbo užmokesčiui ir tarnybinių automobilių kurui.

Atliktos devynios kratos viešosios įstaigos patalpose ir automobilyje, taip pat trijų įstaigos darbuotojų gyvenamosiose patalpose ir jų asmeniniuose automobiliuose. Per kratas rasti ir paimti reikšmingi tyrimui daiktai bei dokumentai.

Įtarus nusikaltimą, sulaikyti ir apklausti trys asmenys – viešosios įstaigos direktorė, buhalteris ir vadybininkas. Pasibaigus laikino sulaikymo terminui, įtariamieji paleisti. Jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

UPS

UPS portretas
O kodėl įmonės pavadinimas slepiamas?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių