Šnipinėjimu Baltarusijai įtariamas M. Danielius lieka suimtas

Vilniaus miesto apylinkės teismas dar trims mėnesiams pratęsė šnipinėjimu Baltarusijai įtariamo vilniečio Manto Danieliaus suėmimą.

Ankstesniu teismo sprendimu M. Danielius buvo suimtas iki balandžio 5 dienos.

„Teismas pratęsė kardomosios priemonės suėmimo terminą. Aš negaliu naujų duomenų viešinti, bet atsirado naujų aplinkybių, rodančių, kad, būdamas laisvėje jis galimai daro poveikį proceso dalyviams“, – BNS penktadienį sakė tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos apygardos prokuratūros prokuroras Giedrius Tarasevičius.

Pasak jo, šias aplinkybes įvertino teismas ir nusprendė, kad yra pagrindai suėmimo taikymui.

Vasario pradžioje M. Danieliui buvo panaikintas keturis mėnesius trukęs suėmimas ir skirta intensyvi priežiūra – apykojė, iš jo paimti dokumentai, nes, pasak prokuroro, įtariamasis pažeidė vienos iš kardomųjų priemonių sąlygas ir įpareigojimus.

M. Danielius įtariamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnio dalį, numatančią atsakomybę tiems, „kas vykdydamas kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį pagrobė, pirko ar kitaip rinko arba perdavė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba kitą užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją“. Už tai baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki 15 metų.

Nepriklausoma Baltarusijos televizija „Belsat“ skelbė, kad teisėsauga įtaria, jog M. Danielius infiltravosi į baltarusiškas organizacijas Lietuvoje ir perdavinėjo informaciją apie jas Baltarusijos žvalgybai.

Apie įtartiną M. Danieliaus veiklą Lietuvos teisėsaugai pranešė čia veikiančių baltarusiškų organizacijų atstovai.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas toliau, prokuratūra jo nekomentuoja. M. Danielius sako, kad kaltės toliau nepripažįsta, o su baltarusių organizacijomis bendravo jų pačių iniciatyva.

Lietuvos pilietis įtariamas Baltarusijos žvalgybai ne tik rinkęs ir galbūt perdavęs informaciją apie Lietuvoje veikiančias baltarusių opozicijos organizacijas, bet ir Ukrainoje esantį baltarusių Konstantino Kalinausko pulką.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

antraštė sudomino

antraštė sudomino portretas
Tai kodėl Šikmašius dar laisvėje, išdavęs baltarusų opozicionierių????

To iphonui

To iphonui portretas
Persivalgėte kiaušinių? Ką tu čia lygini “vatnike”.

iphonas

iphonas portretas
kaip del snipinejimo amerikos naudai ? ar cia jau toks geris ka lietuviu tautos interesai nebesvarbus.... ?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių