Šiaulių teismas leido suimti senolę pražudžiusį neblaivų vairuotoją

Šiaulių apylinkės teismas antradienį patenkino Šiaulių apylinkės prokuratūros prašymą ir leido trims mėnesiams suimti pėsčiąją pražudžiusį neblaivų vairuotoją.

Kaip skelbia Šiaulių apskrities policija, avariją sukėlęs vyras neturi teisės vairuoti, nes net nėra įgijęs šios teisės. Tačiau šiaulietis ir anksčiau buvo sulaikytas neblaivus prie vairo, jam buvo skirtas areštas ir konfiskuotas jo automobilis.

Po 11 val., sekmadienį, Šiauliuose, Trakų gatvėje, automobilis „Audi A4 Avant“, vairuojamas neblaivaus 36 metų vyro, partrenkė nereguliuojama pėsčiųjų perėja ėjusią 89 metų moterį. Pasak policijos, avariją matė netoliese kirpykloje buvusi moteris.

Šiaulietė dar užfiksavo, kaip sustojusio „Audi A4 Avant“ vairuotojas žvilgtelėjo pro automobilio langą ir staigiai didindamas greitį pasišalino iš įvykio vietos.

89 metų nukentėjusioji dėl daugybinių kūno sužalojimų pristatyta į ligoninę, tą pačią dieną, apie 13.30 val., mirė.

Operatyviai į avarijos vietą atvykę pareigūnai čia surado automobilio apdailos plastmasę ir priešrūkinio žibinto duženas, tad nedelsdami pradėjo apgadino automobilio paiešką.

Kiti kolegos, peržiūrėję miesto vaizdo kamerų įrašus, pamatė, kad apgadinta „Audi A4“ pravažiavo netoliese esančia Vasario 16-osios gatve. Pagal valstybinius numerius buvo identifikuota, jog minėtas automobilis priklauso vienai šiaulietei. Su ja susisiekus, paaiškėjo, jog naktį ji susipyko su savo 35 metų sugyventiniu, kuris pasiėmė jos automobilio raktelius ir išvažiavo.

Kadangi su minėtu vyru policijai teko su juo daug kartų turėti reikalų, pareigūnams buvo aišku, kur jo reikėtų ieškoti. Vieno Ežero gatvės daugiabučio namo kieme pareigūnai surado vaizdo kamerų užfiksuotą apgadintą „Audi A4“. Minėto automobilio vairavimu įtariamas vyras buvo surastas viename iš to namo butų.

Duris atidariusi moteris pareigūnams aiškino namuose esanti tik ji su trimis savo vaikais, pašalinių asmenų nesą. Bet po detalaus buto patikrinimo pašalinių asmenų pareigūnai visgi aptiko – iš tualeto buvo ištrauktas automobilį, įtariama, vairavęs vyras. Alkoholio matuoklis užfiksavo 1,73 prom. girtumą.

Vyras atsidūrė areštinėje, jam pareikštas įtarimas dėl Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimo, dėl kurio įvyko eismo įvykis ir žuvo žmogus.

Daug kartų už įvairias nusikalstamas veikas teistas vyras pasišalinimu iš eismo įvykio įtariamas ne pirmą kartą. Prieš metus jo vairuojamas automobilis Šiauliuose kliudė kitą automobilį ir iš eismo įvykio pasišalino. Tada avarijoje niekas nenukentėjo. Vyras tąkart irgi buvo surastas, jam nustatytas lengvas girtumas.

Nors vyras teigė, kad alkoholį vartojo po eismo įvykio, tačiau – tai nėra lengvinanti aplinkybė, nes vairuotojas turi prievolę iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo alkoholio nevartoti.

Jei šios prievolės nesilaikoma, vairuotojas atsako lygiai taip pat, kaip ir būtų vairavęs apsvaigęs nuo alkoholio.

2020-ųjų rudenį minėtas vyras buvo teistas, kad automobilį vairavo būdamas vidutinio girtumo. Tąkart buvo konfiskuota jo transporto priemonė ir skirtą 60 parų arešto bei ketveriems metams uždrausta teisė vairuoto transporto priemones.

Šiuo metu jo pavardė figūruoja dar viename ikiteisminiame tyrime, kuris buvo pradėtas šių metų balandžio viduryje – dėl smurto prieš savo sugyventinę.


Šiame straipsnyje: neblaivūs už vairoavarija LTpartrenkė pėsčiųjų perėjojepartrenkė senolępabėgo iš įvykio vietos

NAUJAUSI KOMENTARAI

nu jo

nu jo portretas
ant muilo šitą galvažudį, taškas 111
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių