Šiaulių tardymo izoliatoriuje galimai iššvaistyta 0,5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų

Teisingumo ministerija, atlikusi auditą Kalėjimų departamentui prie Teisingumo ministerijos pavaldžiame Šiaulių tardymo izoliatoriuje dėl statybos darbų ir lėšų panaudojimo pagrįstumo ir teisėtumo, sulaukė išvadų, jog perkant ir vykdant statybos darbus, galimai netinkamai atlikta arba neatlikta darbų už 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Dėl šios situacijos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Teisingumo viceministro Elano Jablonsko teigimu, darbą pradėjusiai naujajai Teisingumo ministerijos vadovybei, kilo įtarimų dėl Šiaulių tardymo izoliatoriuje vykdytų viešųjų pirkimų ir veiklų, susijusių su statybos darbais pagrįstumo, objektyvios būtinybės, ekonomiškumo bei racionalumo.

„Tikimės, kad ikiteisminis tyrimas padės atskleisti tikrąją situaciją ir galimai padarytos žalos valstybei mastą, ir paaiškėjus netinkamų valstybės lėšų panaudojimo ar iššvaistymo faktams, imsimės skubių priemonių tiek atsakomybės už galimai netinkamą pareigų atlikimą bei neteisėtą veiklą taikymui, tiek tokios ydingos praktikos užkardymui ateityje“, – pabrėžia teisingumo viceministras E. Jablonskas. 

Elanas Jablonskas. / Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuotr.

Dar šių metų pradžioje naujajai teisingumo ministerijos vadovybei aplankius Šiaulių tardymo izoliatorių ir įvertinus statybvietę, kilo įtarimų dėl statybos darbų pagrįstumo, kokybės bei atitikties teisės aktų nuostatoms. Todėl gegužės mėnesį ministerija, pasitelkusi nepriklausomą statybos ir statybos darbų organizavimo ekspertą, inicijavo atliktų darbų vertinimą.

Buvo analizuojama Šiaulių tardymo izoliatoriaus pateikti duomenys bei dokumentai, gilinamasi ar pateikta informacija ir duomenys yra teisingi, dokumentai yra išsamūs ir galutiniai, ar atlikti projektuose numatyti statybos darbai. Tyrimas atskleidė, jog inicijuojant ir įsigyjant statybos darbų projekto rengimo bei ekspertizės atlikimo paslaugas, darbų sampratos ir turinio neatitinkančius darbus, galimai buvo sudarytos išskirtines sąlygos privačiam juridiniam asmeniui valstybės biudžeto sąskaita išvengti atsakomybės už netinkamai atliktų darbų taisymą, o Kalėjimų departamento ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovai galimai netinkamai vykdydami pareigas ar jų nevykdydami, valstybės biudžetui padarė daugiau nei 519 tūkst. eurų žalą.

„Labiausiai užkliuvo konservavimo darbai ir jų suma. Jiems buvo skirta 200 tūkst. eurų. Tai turėtų būti ir pastato konservavimo darbai, bet, deja, to nebuvo. (...) Pradėjus auditą, įsivertinus audito išvadas ir pasamdžius nepriklausomą ekspertą mes gavome atsakymą, kad konservavimo darbų, jų kaip ir nebuvo atlikta“, – teigė E. Jablonskas

„Šiaulių tardymo izoliatoriaus ir Kalėjimo departamento pareigūnai turėdami informacijos apie brokuotą statybą ir turint net atskirą ekspertų įvertinimą, kur yra konstatuota, kad beveik yra už 300 tūkst. neatlikti darbai ir brokuotai atlikti darbai, jie po šiai dienai nesiėmė jokių veiksmų atlikti tiesines priemones ir išieškoti iš kompanijos, kuri atliko tuos statybos darbus“, – taip pat akcentavo jis.

Viceministro teigimu, į statybvietę iš viso buvo investuota daugiau nei 2 mln. eurų. Bendrovė „Versina“ yra viena iš kompanijų, dalyvavusių statybose. Jo teigimu, paskutiniai darbai ir buvo atlikti būtent šios įmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių