Sausio 13-osios byloje toliau sakomos baigiamosios kalbos

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį toliau nagrinės Sausio 13-osios bylą – nuteistųjų advokatai tęs ankstesniuose posėdžiuose pradėtas baigiamąsias kalbas.

Baigiamąsias kalbas pradėta sakyti po to, kai teisėjų kolegijai pirmininkaujantis Ernestas Rimšelis paskelbė sprendimą netenkinti prašymų atnaujinti įrodymų tyrimą bei iš naujo apklausti dalį liudytojų.

Teismo atstovė Vilma Budėnienė BNS informavo, kad šiuo metu baigiamąsias kalbas yra pasakę prokurorai, nukentėjusieji bei 46 iš 59 nuteistųjų atstovaujantys advokatai. Iš viso byloje yra gautas 61 apeliacinis skundas.

Nuteistųjų gynėjams pabaigus kalbas valstybinį kaltinimą palaikantys prokurorai turės progą atsakyti į jų skunduose išdėstytus argumentus ir byloje bus pereinama prie sprendimo stadijos.

Nuteistiesiems atstovaujantys advokatai siekia jų išteisinimo, tuo metu prokurorai prašo griežtesnių bausmių ir nusikalstamų veikų perkvalifikavimo bei turtinės žalos atlyginimo – per 11 mln. eurų.

Sausio įvykiuose žuvusio Apolinaro Juozo Povilaičio žmona Ona ir sūnus Robertas byloje yra pateikę du neturtinės žalos civilinius ieškinius, kartu siekiančius 270 tūkst. eurų.

Dėl sveikatos specialistų rekomendacijų, susijusių su koronaviruso infekcijos plitimo prevencija, byla yra nagrinėjama keturis šimtus žmonių talpinančioje Mykolo Romerio universiteto didžiojoje auditorijoje.

Vilniaus apygardos teisėjų kolegija pernai kovo pabaigoje dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų paskelbė nuosprendžius iš viso 67-iems Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams, jiems skirtos bausmės nuo ketverių iki 14 metų.

Didžioji dalis kitų Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečių nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisako juos išduoti.

Tarp nuteistųjų – 94 metų buvęs sovietų gynybos ministras D. Jazovas, jam už akių teismas skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Jis mirė šių metų vasarį.

14 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas ir buvęs sovietų armijos Vilniaus garnizono vadas Vladimiras Uschopčikas, buvusiam KGB grupės „Alfa“ vadovui Michailui Golovatovui skirta 12 metų nelaisvės.

Vienam iš dviejų teismo procese dalyvavusių kaltinamųjų – Rusijui piliečiui Jurijui Meliui – teismas skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę. 2014 metais Lietuvoje sulaikytas vyras prisipažino 1991 metų sausį buvęs viename iš Vilniaus televizijos bokštą šturmuojančių tankų. Jo teigimu, pagal pulko vado įsakymą iš tanko buvo iššauti trys tušti šūviai.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.NAUJAUSI KOMENTARAI

KRISTAUS ŽODŽIAI

KRISTAUS ŽODŽIAI portretas
Pažink tai kas yra prieš tavo akis ir tai, kas yra nuo tavęs paslėpta bus atidaryta, nes nėra to paslėpto kas neišaiškėtų.......

Keista Keista

Keista Keista portretas
Byla "išnagrinėta" tendencingai...Faktai abejotini. Pagrindinis kaltininkas panašu išvengs dėl amžiaus bausmės...Daug, daug nepaaiškinamų dalykų: kaip antai: kas iš kur šaudė, kokie ginklai, kur trasologinės ekspertizės. Ar nurodymus žudyti davė Kremlius ar vietinis pusprotis generolas...Taigi byla siūta "baltais siūlais"...Atsitiktiniai žiopliai bus nuteisti o pagrindiniai kaltininkai liks nežinomi ir išvengs bausmės....

?

? portretas
Kada tas cirkas baigsis?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių