Šaukimo į kariuomenę vengusiam jaunuoliui – teistumas ir 1 tūkst. eurų bauda

 • Teksto dydis:

Tauragės apylinkės teismas už šaukimo atvykti į privalomąją karo tarnybą vengimą jaunuoliui skyrė 1 tūkst. eurų baudą.

Bylos duomenimis, D. J., patekęs į 2020 metų karo prievolininkų sąrašą, turėdamas pareigą atvykti ir pateikti Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos poskyriui reikalingus dokumentus ir duomenis dėl karo prievolės atlikimo, be pateisinamų priežasčių šios karo prievolininko pareigos neįvykdė.

Kaip skelbia teismas, iš pradžių už pareigų nevykdymą jis nubaustas administracine tvarka 45 eurų bauda.

Paskelbus naują laiką atvykti ir pristatyti reikalingus dokumentus jis taip pat neatvyko. Todėl jam antrą kartą surašytas administracinio nusižengimo nutarimas ir paskirta 100 eurų bauda.

Šiemet jaunuolis vėl pateko į šaukiamų karo prievolininkų sąrašą, tačiau ir vėl Karo prievolės ir  komplektavimo tarnybos poskyryje nurodytu laiku nepasirodė.

Jaunuolis savo kaltę dėl šaukimo atvykti į privalomąją karo tarnybą vengimo pripažino visiškai.

Jis nurodė žinojęs, kad yra šaukiamas į privalomąją karo tarnybą, kadangi gavo registruotus laiškus su šaukimais atvykti. Aiškindamas nenuvykimo priežastis, vaikinas nurodė, kad taip jau atsitiko.

Jis nuoširdžiai gailėjosi, kad pasielgė neatsakingai ir nesigilino į pasekmes.

Teismo baudžiamuoju įsakymu jaunuoliui skirta 1,5 tūkst. eurų bauda, tačiau bylą išnagrinėjus supaprastinta tvarka ir kaltinamajam prisipažinus kaltę, bausmės dydis sumažintas trečdaliu – iki 1 tūkst. eurų.

Atsižvelgdamas į jaunuolio prašymą, teismas nustatė sumokėti per keturis mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui, surašiusiam tą teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Jei kaltinamasis paduoda prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas neįgyja teisinės galios. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas šio kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

as noriu tarnaut kariuomenej -bet su pydarastais

as noriu tarnaut kariuomenej -bet su pydarastais portretas
tarnaut kartu nenoriu , ir prie vieno stalo valgyt ar vienoj patalpoj miegot -taip pat nenoriu.... jei jie pri manes prisilies ,o as juos uzmusiu --kas kalejime sedes ??jei suteikiat man salygas as mielai einu tarnaut tevynei ...jei ne pasol ant pediko nax....j.

Neteiseta

Neteiseta portretas
Patys kirsinat lietuva su rusija ir baltarusija-patys ir ginsites.Niekuo detu zmoniu cia painiot nereikia.Vienas lietuvos piliecio teises naikinat o kitas kisat kaip privalomas,kur logika?Kodel pazedziamos pilieciu teises rinktis?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių