- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro tyrėjas Algimantas Martinkus praėjusią savaitę išsiuntinėjo Seimui raštą, kuriame – sunkūs kaltinimai. Esą prieš penkerius metus Lietuvos kriminalinės policijos biuro aukšti pareigūnai pavaldiniams liepė falsifikuoti tyrimus, neteisėtai sekti asmenis, tarp jų ir politikus, tarnybų vadus. Šis faktas sulaukė aukštų policijos pareigūnų ir Seimo narių reakcijos, pasakojama LNK reportaže.
„Tuometinis Kriminalinės policijos biuro viršininkas Andžejus Roginskis, dalyvaujant mano pirmosios valdybos viršininko pavaduotojui Gintui Venclovui, įsakė pateikti bet kokią išgalvotą informaciją apie verslininką, Palangos gelbėjimo stoties vadovą Joną Pirožniką“, – savo pranešime teigė A. Martinkus.
A. Martinkus nurodo, kad J. Pirožniku tik pasinaudota. Tikrasis tikslas kompromituoti į Lietuvos policijos generalinio komisaro postą pretendavusį Renatą Požėlą ir premjerą Saulių Skvernelį su visa „valstiečių“ partija.
„Jeigu tie pareiškime išdėstyti faktai yra teisingi ir tiesa, tai Kriminalinėje žvalgyboje nekontroliuojamai piktnaudžiaujama“, – sakė Seimo narys Saulius Skvernelis.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Anot A. Martinkaus, panaudojant išgalvotus duomenis, J. Pirožnikas buvo susietas su „Kamuolinių“ gauja ir tada tyrimas išplėstas.
„Iš pradžių tas tarnybinis tyrimas buvo perduotas Gintui Venclovai, kuris vėliau perdavė A. Roginskiui“, – tęsė A. Martinkus.
Tada jau esą nurodyta sekti tuomečio premjero S. Skvernelio aplinką. Buvusį Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, buvusį Aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, taip pat tuometį pasieniečių vadą R. Požėlą, buvusį Kauno policijos viršininką Darių Žukauską ir Seimo narį Artūrą Skardžių. Kriminalinė policija kaltinimus vadina interpretacijomis ir melu.
„Algimanto Martinkaus paskleistą informaciją laikome kaip neatitinkančią tikrovės ir tam tikros informacijos manipuliacija arba subjektyviu jos pateikimu“, – pareiškė laikinasis Kriminalinės policijos biuro vadovas Saulius Briginas.
Taip pat vadina kerštu, nes A. Martinkus buvo atleistas dėl ryšių su nusikaltėliais.
„Už informacijos nutekinimą asmenims, susijusiems su organizuotu nusikalstamumu. Taip pat – už kriminalinės žvalgybos ir policijos tarnybinės informacijos panaudojimo pažeidimus“, – sakė S. Briginas.
A. Martinkus ragina Seime viešai pasvarstyti apie subtilią informaciją, kuri kažkam naudinga, kuri kažkam galimai nenaudinga prieš rinkimus, nes tęstųsi šita dainelė.
A. Martinkaus rašte minimas A. Roginskis, dabar – Policijos specialusis atašė Europos policijos biure (Europole), vadina kaltinimus melu.
„Visiškas melas, insinuacijos ir provokacija. Kriminalinės žvalgybos veiksmai buvo vykdomi teisės aktų nustatyta tvarka, atitinkamus veiksmus vertinant ir sankcionuojant vidaus bei išorės kontrolę vykdančioms institucijoms. Turiu omenyje prokuratūrą ir teismus.
Buvęs ministras K. Mažeika neneigia bendravęs su J. Pirožniku. Sako jautęs, kad buvo sekamas.
„Buvo tokių keistų nutikimų, kai turbūt dar dėl savo neprofesionalumo žmonės labai keistomis aplinkybėmis išdygdavo kažkur prie namo, prie tvenkinio“, – sakė K. Mažeika.
A. Martinkus viešai prabilo po penkerių metų, kai buvo atleistas ir kai teismas atmetė skundą dėl atleidimo. Sako, supratęs, kad jo buvusių vadų nurodymai neteisėti, bet vykdęs.
„Turėjau paklusti“, – teigė A. Martinkus savo pranešime, prašydamas parlamentinio tyrimo.
A. Martinkus sako, kad kol kas iš viso Seimo bendravęs tik su vieninteliu S. Skverneliu. Liberalas Eugenijus Gentvilas įžvelgia politinių motyvų.
„Štai dabar A. Martinkus ragina Seime viešai pasvarstyti apie tą subtilią informaciją, kuri kažkam naudinga, kuri kažkam galimai nenaudinga prieš savivaldos, na, ir prieš Seimo rinkimus, nes tęstųsi šita dainelė“, – komentavo E. Gentvilas.
E. Gentvilas siūlo tirti Lietuvos Respublikos (LR) prokuratūrai, tačiau S. Skvernelis abejoja, nes ir pati LR prokuratūra gali būti įsivėlusi. Norint sekti asmenį, reikia kreiptis į prokurorus, teismą.
„Aš esu skeptiškas, ar tą gali padaryti prokuratūra, kuri ir turėtų tai padaryti. Tačiau puikiai suprantama, kad tai yra susiję dalykai“, – svarstė S. Skvernelis.
A. Martinkus sako, kad savo teiginius gali įrodyti. Kriminalinė policija svarsto dėl jo teiginių kreiptis į teismą dėl šmeižto ir melagingo pranešimo apie nusikaltimą.
„Puikiai žinome, kad už šių veiksmų stovi ir kiti asmenys, suinteresuotos grupės“, – pabrėžė laikinasis Kriminalinės policijos biuro vadovas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Seimas atmetė siūlymą leisti rinkimų stebėtojams filmuoti asmenis be sutikimo
Seimas atmetė opozicinių „valstiečių“ siūlymą leisti rinkimų stebėtojams filmuoti asmenis ir neturint jų sutikimo. ...
-
Vyriausybės atstovu Šiaulių ir Telšių apskrityse siūloma skirti R. Pilibaitį
Vyriausybės atstovu Šiaulių ir Telšių apskrityse siūloma skirti Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupės vadovą Rimvydą Pilibaitį. ...
-
V. Blinkevičiūtė: politinės kultūros lygis rieda žemyn86
Politiniai skandalai užgožia pagrindinį Seimo darbą, tuo metu Lietuvos laukia labai rimti iššūkiai, kurių ateityje nemažės, sako opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė. Vilijos Blinkevičiūtės teigimu, p...
-
Per Bučos viršūnių susitikimą G. Nausėda ragino steigti Specialųjį tarptautinį tribunolą
Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį dalyvaudamas Bučos forume, skirtame šio Ukrainos miesto išvadavimo metinėms, ragino kitas valstybes paremti Specialiojo tarptautinio tribunolo įsteigimą. ...
-
Premjerė Pabradėje susitiko su JAV kariais: padėkojo už misiją Lietuvoje11
Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Pabradėje susitikusi su Lietuvoje dislokuotais Jungtinių Amerikos Valstijų kariais padėkojo jiems už Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą sustiprinančią tarnybą. ...
-
Seimūnai atsisako mandatų, o gyventojai piktinasi: apgavystė, bet, na, jie – dideli6
Nauji merai savivaldybėse išrinkti, mandatai suskaičiuoti, o ir aistros po rinkimų jau nurimusios. Pasirodo, tokios aplinkybės dalį Seimo narių privertė dar kartą pagalvoti, ar jie iš tikrųjų nori to, ko siekė. Kai kurie nusprendė ats...
-
Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipe – stilizuotas Vytis2
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį paskelbė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą – NATO ženklą su stilizuotu Vyčiu. ...
-
Minskui – Vilniaus nota, reikalaujant stabdyti Astravo AE36
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) perdavė Minskui protesto notą, reikalaudama nedelsiant stabdyti 50 kilometrų nuo Vilniaus statomą Astravo atominę elektrinę (AE), kol nebus išspręstos visos tarptautinių misijų nustatytos branduolin...
-
Lietuvos siekius NATO viršūnių susitikime Vilniuje Seimas įtvirtins rezoliucija2
Lietuvos siekius NATO viršūnių susitikime Vilniuje Seimas planuoja įtvirtinti rezoliucija, penktadienį dėl to sutarė posėdžiavę Seimo Užsienio reikalų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai. ...
-
A. Mazuronis apie savivaldos rinkimus: buvo dugnas, nuo kurio atsispiriame2
Opozicinės Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis savivaldos rinkimus vadina dugnu, nuo kurio partija atsispirs su nauja programa ir naujais žmonėmis. ...