Radviliškyje pradėti tyrimai dėl izoliacijos nesilaikiusių COVID-19 pacientų

 • Teksto dydis:

Radviliškyje ketvirtadienį pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl izoliacijos nesilaikiusių COVID-19 sergančių asmenų.

Kaip pranešė Šiaulių apskrities policija, 1995 metais gimęs A. Povyliaus gatvės gyventojas, medicinos įstaigos informuotas, kad serga COVID-19, nesilaikė saviizoliacijos.

Pažeidimas nustatytas prieš vidurdienį, policijos ir viešosios tvarkos pareigūnai tikrino COVID-19 sergančius asmenis, kuriems paskirta saviizoliacija. Nuvykus prie A. Povyliaus gatvėje gyvenančio vaikino namo ir paskambinus jam telefonu, šis neatsiliepė. Nuėjus iki jo buto, duris atidarė sergančiojo mama, kuri paaiškino, kad jos sūnus anksti ryte išvažiavo į Šiaulius pas draugę. Pareigūnai ir vėl pabandė su vaikinu susisiekti telefonu, tačiau jis neatsiliepė.

Pasak policijos, vaikinas žinojo, jog serga koronavirusu ir buvo įspėtas apie privalomą saviizoliaciją.

Taip pat pranešta apie šia liga susirgusią ir izoliacijos nesilaikiusią 1992 metais gimusią J. Jaramino gatvės gyventoją.

Pasak policijos, sergančioji COVID-19 buvo pastebėta vaikštanti po Radviliškio centrą. Telefonu susisiekę su radviliškiete, pareigūnai išgirdo, kad ji buvo išėjusi į polikliniką, tačiau jos ten niekas nepriėmė, o šiuo metu ji esanti namuose. Moteriai buvo išaiškintos karantino nesilaikymo pasekmės ir rekomenduota COVID-19 gydymo klausimais skambinti trumpuoju numeriu.

Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo.

Policija pabrėžia, kad saviizoliacijos nesilaikymas traktuojamas kaip sąmoningas žmogaus žingsnis užkrėsti kitus pavojinga liga ir žmogui, kuris, informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kelia pavojų kitiems užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. 


Šiame straipsnyje: Radviliškisikiteisminiai tyrimaipacientaiCOVID-19 saviizoliacijakoronavirusasKoronavirusas Lietuvoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagirtinas uolumas

Pagirtinas uolumas portretas
O kai dėl šio atvejo: Krikščionių sąjungos kandidatė Kėdainių apygardoje Irena Greičienė kontaktą su sergančiu koronvirusu asmeniu turėjo darbe – Vilniuje veikiančioje įmonėje UAB „Corner Case Technologies“. Saviizoliacija paskirta nuo rugsėjo 14 iki rugsėjo 28 dienos. Pažeidus izoliacijos taisykles, bauda yra nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų. Ar vėl bus taikomi dvigubi standartai: kas neturi - iš to bus atimta, kas turi - dar pridės: priims į seimą?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių