R. Požėla: žuvusio pareigūno šeimai bus išmokėta solidi kompensacija, renkamos aukos

 Mažeikių rajone nušauto policijos pareigūno šeimai bus išmokėta aštuonių  metų vidutinio atlyginimo dydžio kompensacija, renkama ir daugiau pinigų šeimai paremti, sako generalinis policijos komisaras Renatas Požėla.

„Įstatymų nustatyta tvarka aukos šeimai bus išmokėta bemaž aštuonių metų vidutinis darbo užmokestis. Čia yra mūsų iniciatyva paskelbti tokią rinkliavą visuomenei prisidėti“, – LRT televizijai pirmadienį sakė R. Požėla.

Anot jo, be įstatymų numatytos kompensacijos ir iniciatyvos surinkti lėšas visuomenėje, policija ir pati skirs pinigų pareigūno šeimai iš savo fondo, į kurį pareigūnai pinigus aukoja „gera valia“.

Generalinis komisaras jau anksčiau pirmadienį patvirtino, kad žuvęs pareigūnas, kinologas Saulius Žymantas mašinoje turėjo apsauginę liemenę, tačiau lemtingo įvykio metu jos nedėvėjo. Anot R. Požėlos, S. Žymantas pažinojo į jį mirtinus šūvius paleidusį Stasį Brasą.

Komisaras sako, jog į klausimus dėl liemenės turėtų atsakyti tarnybinis ir ikiteisminis tyrimai, kurie dar nėra baigti, tačiau abejojo, ar ši apsaugos priemonė būtų išgelbėjusi pareigūno gyvybę.

„Turbūt ir medžiotojų bendruomenės nariai galėtų pasakyti, kad šios liemenės, kurių dėvėjimas yra privalomas generalinio komisaro nustatyta tvarka, yra skirtos apsiginti daugiau nuo peilio, galbūt nuo kitų žalojančių elementų. Tačiau jeigu tai buvo ginklo „Mosin“ šūvis, vargu, ar tikėtina, kad ši liemenė būtų apsaugojusi mūsų pareigūną“, – sakė policijos vadovas.  

R. Požėla taip pat patvirtino, kad reaguojant į įvykį ketinama griežtinti kontrolės sistemą, kuomet pareigūnai, atsakingi už kolegų tikrinimą, „vizualiai privalės įsitikinti, ar pareigūnas turi šį saugos elementą“. 

Penktadienio rytą į S. Žymantą ir jo partnerę šūvius paleido smurtu artimoje aplinkoje įtartas S. Brasas. Policininkas žuvo vietoje, o jo partnerė buvo sužeista.

Mirtinus šūvius į pareigūną paleidęs vyras grasino nužudyti savo sutuoktinę – apie tai pranešimą policija gavo ketvirtadienį, tačiau nuvykę pareigūnai vyro nerado. Nuvykus patikrinti penktadienio rytą, vyras pareigūnus pasitiko šūviais. 

Pasak Policijos departamento, paleidus šūvius į pareigūnus, namas buvo padegtas. 

Gaisrą užgesinus, name buvo rastas apdegęs kūnas ir ginklas, atlikus tyrimus, nustatyta, kad name sudegė į pareigūnus šaudęs S. Brasas. 

Pasak policijos, S. Žymantas buvo patyręs tyrėjas, vienas geriausių Lietuvos kinologų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Mantas

Mantas portretas
Saulius idiotas

Jolanta

Jolanta portretas
Reikėtų blokuoti nusikaltėlių komentarus, juk niekam neturėtų rūpėti jų nuomonė Jokie pinigai neatstos prarasto Žmogaus, bet aišku labai, kad bus materialinė parama ir kuo daugiau, tuo geriau...

Kuku

Kuku portretas
Sauliau, matosi kad geras vaflis esi jau is rasto, neismokes net rasyt ar is ale mandrumo ka cia apie sveika mastyma kalbet, na dalbajobas ka cia bepridesi
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių