Per pustrečio mėnesio akcijos „Lašiša 2020“ aplinkosaugininkai nustatė virš 200 pažeidimų

 • Teksto dydis:

Nuo rugsėjo pradžios iki lapkričio vidurio vykusios akcijos „Lašiša 2020“ metu Aplinkos apsaugos departamento (AAD) inspektoriai atliko 351 reidą, patikrino bemaž 2,3 tūkst. žvejų ir nustatė daugiau nei 200 pažeidimų.

Kaip pirmadienį pranešė departamentas, iš viso buvo nustatyti 132 mėgėjų žvejybos pažeidimai, 54 iš kurių buvo šiurkštūs, penki – verslinės žvejybos, vienas – žuvitakio naudojimo ir 72 kito pobūdžio nusižengimai.

Taip pat aplinkosaugininkai paėmė 150 įvairių žvejybos įrankių: 77 mėgėjų, 55 ne mėgėjų ir 18 kitų įrankių.

Daugiausia reidų – 137 – akcijos metu surengė Klaipėdos ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, jie patikrino daugiau nei 1,2 tūkst. žvejų ir nustatė 73 pažeidimus, 15 kurių buvo šiurkštūs.

Veiviržo ichtiologiniame draustinyje aplinkosaugininkai sulaikė du statomaisiais tinklais žvejojusius asmenis, kurie buvo pagavę devynis šlakius.

Įprastai vieną šlakį pagavusiam asmeniui tenka sumokėti 970 eurų už gamtai padarytą žalą, tačiau, kadangi pažeidimas padarytas draustinyje, ši suma patrigubėja, tad pažeidėjams teks atlyginti daugiau nei 26 tūkst. eurų.

Ichtiologiniame draustinyje tekančioje Upytos upėje inspektoriai sulaikė tris žeberklais žuvis gaudžiusius ir vieną lašišą bei tris šlakius nudūrusius asmenis. Jiems teks sumokėti daugiau kaip 11,6 tūkst. eurų.

2,1 tūkst. eurų žalą gamtai atlyginti teks Atmatos upėje plukdomuoju tinklu žvejojusiems vyrams. Nemuno deltos regioniniame parke jie buvo sugavę 21 karšį.

Vilniaus aplinkosaugininkai akcijos metu surengė 91 reidą, patikrino bemaž 400 žvejų ir nustatė 21 pažeidimą.

Šalia Grigiškių žvejojęs asmuo buvo sugavęs dvi lašišas, už tai jam teks susimokėti 100-300 eurų baudą ir atlyginti daugiau nei 1,9 tūkst. eurų gamtiniams ištekliams padarytą žalą.

Neryje mažesnį nei leidžiama šlakį sugavęs ir nepaleidęs asmuo turės sumokėti 970 eurų, o Ukmergės rajone lašišą nudūrusiam žvejui teks atlyginti tiek pat ir dar pridėti nuo 120 iki 300 eurų siekiančią baudą.

Kauno apskrityje 58 reidų metu patikrinti daugiau nei pusketvirto šimto žvejų, nustatyti 29 pažeidimai, 18 iš jų – šiurkštūs.

970 eurų gamtai padarytą žalą atlyginti teks rugsėjo pabaigoje Nemune lašišą pagavusiam ir nepaleidusiam asmeniui.

Inspektoriai taip pat nustatė Nemune, ties Kaišiadorių rajonu, tinklu 13 karšių, 2 kg kuojų, 2,5 kg karosų sugavusius du asmenis. Jiems teks sumokėti bemaž 1,4 tūkst. eurų.

Kauno mariose tinklais iš valo žvejoję asmenys buvo sugavę 33 karšius, du sterkus ir 1,5 kg kuojų. Aplinkosaugininkai gamtai padarytą žalą įvertino per 3,8 tūkst. eurų, taip pat konfiskavo guminę valtį, tinklus ir žuvis.

Pareigūnai taip pat sulaikė ir elektra Ančios ir Šešuvio upių sankirtoje žuvis gaudžiusį asmenį, kuris gamtai spėjo padaryti apie 200 eurų žalą. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiaulių apskrityje inspektoriai patikrino per 100 žvejų ir nustatė devynis pažeidimus, beveik visi jų buvo šiurkštūs.

Šioje apskrityje pažeidėjai buvo nustatyti dar nespėję nieko sužvejoti. Jiems surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir konfiskuoti jų naudoti žvejybos įrankiai.

Vieną pažeidimą inspektoriai nustatė ir patikrinę visas 25 Lietuvoje esančias užtvankas – Anykščiuose neveikė Šventosios upės užtvankoje įrengtas žuvitakis. Šis gedimas buvo pašalintas.

Aplinkosaugininkai akciją „Lašiša“ vykdo kasmet nuo 2002-ųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių