Meistru apsimetęs pakruojiškis pasisavino senovinį norvego automobilį

 • Teksto dydis:

Pakruojo gyventojas kaltinamas pasisavinęs Norvegijos piliečiui priklausantį senovinį automobilį „Cadillac Deville Convertible“.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 29-erių metų Pakruojo rajono gyventojas kaltinamas didelės vertės turto pasisavinimu, sukčiavimu, dokumento suklastojimu ir jo panaudojimu, ketvirtadienį pranešė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno ir Šiaulių apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnai. Tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Aušra Petkevičienė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyras, siekdamas apgaulės būdu pasipelnyti, galimai pasisavino jam patikėtą ir jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą – Norvegijos piliečiui priklausantį 25 tūkst. eurų vertės 1969 m. automobilį „Cadillac Deville Convertible“.

Pasak prokuratūros, surinkta duomenų, kad 2017–2018 metais kaltinamasis, piktnaudžiaudamas nukentėjusiojo pasitikėjimu ir žadėdamas atlikti automobilio remonto bei restauravimo darbus, iš automobilio savininko išviliojo beveik 5 tūkst. eurų.

Įtariama, kad kaltinamasis sutartų remonto darbų neatliko, automobilio negrąžino ir be savininko žinios pardavė automobilį senovinių automobilių mėgėjui už 2,5 tūkst. eurų. Pastarasis, atlikęs automobilio remonto darbus, perpardavė jį retro automobilių klubo narei už 7,5 tūkst. eurų.

Nors automobilis ir nebuvo įregistruotas valstybės registruose, policijos pareigūnams pavyko jį surasti. 2021 m. gruodžio mėnesį automobilis buvo paimtas iš paskutinio įsigijusiojo, perduotas Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui ir grąžintas teisėtam savininkui – Norvegijos piliečiui.

Per ikiteisminį tyrimą buvo kreiptasi į nepriklausomą turto vertintoją. Atlikęs automobilio vertinimą jis nustatė, kad jo vertė siekia 25 tūkst. eurų. Panašiai savo automobilį buvo įvertinęs ir Norvegijos pilietis – 30 tūkst. eurų.

Per tyrimą taip pat surinkta duomenų, kad vyras suklastojo tarptautinį krovinių transportavimo važtaraštį, kuriame pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, jog automobilis neva bus grąžinamas savininkui į Norvegiją ir šį važtaraštį elektroniniu paštu išsiuntė nukentėjusiajam, siekdamas dar išvilioti pinigų.

Už šią paslaugą Pakruojo rajono gyventojas nurodė sumokėti 2 tūkst. eurų. Prie laiško buvo pridėtos kito restauruoto automobilio nuotraukos iš JAV portalo, tačiau nukentėjusysis, pasitikrinęs informaciją, klastą suprato ir prašomų pinigų nepervedė.

Griežčiausia Pakruojo rajono gyventojui gresianti bausmė – laisvės atėmimas dešimčiai metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių