Pasienyje sulaikyta dar 110 migrantų, Baltarusija apsimeta jų nematanti

Pirmadienį, pirminiais duomenimis, sulaikyta 110 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Dauguma sulaikytų užsieniečių prisistatė Irako piliečiais arba turėjo šios šalies dokumentus.

Jiems netrukus bus atliekami COVID-19 testai, o iki rezultatų gavimo asmenys yra izoliuoti.

VSAT teigimu, kartojasi situacijos, kai pasieniečiai užkerta kelią į šalį patekti migrantams, kurie kelioms valandoms įsitaiso prie pat sienos linijos Baltarusijos pusėje ir laukia.

„Šios šalies pareigūnai net ir po daugybės iš Lietuvos gautų pranešimų tokių migrantų „nemato“ ir nereaguoja“, – teigia VSAT.

Švenčionių užkardos pasieniečiai antradienio naktį pastebėjo, kaip prie sienos linijos iš Baltarusijos priėjo trys vyrai ir moteris, galimai planavę patekti į Lietuvą, tačiau pamatę pasieniečius galbūt pabūgo kirsti sieną.

„Jie sustojo už keliolikos metrų nuo sienos linijos ir stebėdami Lietuvos pasieniečius susėdo ant žemės. Švenčionių užkardos pareigūnai iškart apie potencialius sienos pažeidėjus pranešė šį ruožą saugantiems Baltarusijos pasieniečiams“, – rašoma pranešime.

Kaimyninės valstybės pareigūnai „priimdavo“ informaciją, tačiau asmenų „nematė“ ir niekaip nereagavo.

Anot tarnybos, nebuvo jokios reakcijos nei po pirmo, nei po šešto pranešimo.

„Kaimyninės valstybės pareigūnai „priimdavo“ informaciją, tačiau asmenų „nematė“ ir niekaip nereagavo. Migrantai ir toliau ramiausiai lūkuriavo, o Lietuvos pasieniečiai stovėjo jų kelyje į Vakarų Europą. Net praėjus daugiau kaip 6 valandoms, t. y. iki 9 val., situacija nesikeitė, išskyrus tai, kad migrantai buvo šiek tiek atsitraukę į Baltarusijos gilumą, tačiau iš Lietuvos pasieniečių akiračio nedingo. Vėliau jie vėl priartėjo prie sienos“, – teigia pasieniečiai.

Jų teigimu, tokie atvejai pastaruoju metu fiksuojami nuolat.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš pirmadienio į antradienį bandė patekti 2839 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 35 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1724. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 83 Rusijos, 81 Irano, 78 Gvinėjos, po 77 Afganistano ir Sirijos bei kitų šalių piliečių.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 652. Šalčininkų rajone sulaikyti 637 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Varėnos – 543, Ignalinos – 432, Švenčionių – 291, Lazdijų – 167.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija. Dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jurgis

Jurgis portretas
Užmėtėt baltarusius sankcijomis tai per ja jie nieko ir nemato.

pensininkė

pensininkė portretas
mes juk irgi galime jų nematyti ir tegul eina toliau laisvai ir laimingai, bet, pasieniečiai sienos nesaugo o dirba kaip palydovai nuo sienos iki nelegalių emigrantų centro palydi pabėgėlius jei saugotų sieną tai turi nepatekti nė vienas nelegalas į mūsų teritoriją , nereikia laukti kol pereis sieną o šauti įspėjamuosius šūvius nė vienas prieš kulką nepuls jei taip saugoma siena jei pro eina kas nori ir sako nori prieglobsčio tai čia ne sienos apsauga o atviras praėjimas dar pasitinkant kad nepaklystų

Anonimas

Anonimas portretas
VISĄ LAIKĄ LUKOŠENKA LAVIRAVO TARP RYTŲ IR VAKARŲ.JIS nepripažino nei Krymo aneksijos,nei OSETIJOS,nei ABCHAZIJOS .JIS kalbėjo bet realiai nieko nedarė SAJUNGINES SU RUSIJA valstybes sukurimui.PO rinkimu kai jam LENKIJA SU LIETUVA SUORGANIZAVO MAIDANA jam buvo striuka,bet jis išsiraitė.O dabar seka jo atsakas-emigrantu banga.JIS to šūdo paduoti LIETUVAI gali iki begalybes ,rezervai emigrantu neišmatuojami.O kuo mes dar galim ji pagasdinti,dėjo jis ant sankciju,nes ŽINO KAD RUSIJA BALTARUSIJOS NEIŠDUOS IR VASADA SUŠELPS.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių