A. Paleckio šnipinėjimo byla: ketinama pagarsinti kaltinamųjų parodymus

 • Teksto dydis:

Šiaulių apygardos teisme antradienį toliau bus nagrinėjama šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio byla, planuojama perklausyti kaltinamųjų ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus.

„Šioje byloje jau apklausti abu kaltinamieji, o rytoj yra numatyta tęsti bylos nagrinėjimą ir pagarsinti ikiteisminio tyrimo metu duotus kaltinamųjų parodymus“, – pirmadienį BNS sakė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Pasak jo, tikimasi, kad šiai bylos daliai užteks antradienį numatyto posėdžio laiko. Byla ir toliau nagrinėjama uždaruose teismo posėdžiuose.

Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje A. Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas savo kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, po to, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990-1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – buvo siekiama, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Spalio pradžioje teismas pratęsė abiem kaltinamiesiems taikomą kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą – dar trims mėnesiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Būtina įvesti mirties bausmę už valstybės išdavystę

Būtina įvesti mirties bausmę už valstybės išdavystę portretas
Antivatnik

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Jeigu kaimynui ir tau nepatinka tavo uošvė -tai vadinasi tokia nuomonė. Bet jeigu už kaimyno pinigus nuperki kirvuką uošvei kirsti , ir apie tai išgirsta dar vienas liudininkas ir praneša , tai jau kriminalas su teismo procesu.

tai kokia cia ,,,snipomanija,,,

tai kokia cia ,,,snipomanija,,, portretas
jei atliko zurnalistiny tyrima , antra aiskai matosi is straipsnio ,kad labjausiai sioje Paleckio byloje , susirupine savo kailiu ,,pareigunai ir teisejai,,,siekiantys bet kokiais budais nuslept tu yvykiu tikruosius faktus ir tapt svariais ,baltais, su baltom pirstinem ir baltais salmais [ nors ir su juoda sazine]
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių