A. Paleckio byloje baigtas ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų skaitymas

 • Teksto dydis:

Antradienį Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio byloje baigti skaityti kaltinamųjų ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai.

Maždaug 200 lapų sudarančius parodymus spalio pabaigoje vykusiame posėdyje pasikeisdamos skaityti pradėjo bylą nagrinėjanti teisėja ir valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė. Iš viso parodymų skaitymas užtruko penkis posėdžius.

Teismo atstovas Vytautas Jončas BNS informavo, kad kitas posėdis byloje numatytas sausio 5 dieną, jame ketinama apklausti liudytojus, tačiau artimiausiu bus sprendžiama, ar pavyks tai padaryti, taip pat, dėl apklausų formato – ar liudytojai turės dalyvauti posėdyje, ar galės būti apklausti nuotoliniu būdu.

Uždaruose posėdžiuose nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje A. Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – siekta, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Spalio pradžioje teismas pratęsė tiek A. Paleckiui, tiek D. Bertauskui taikomą kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą – dar trims mėnesiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Juokdarių valstybė

Juokdarių valstybė portretas
Paleckis vaikščiojo po gatves ir rinko slaptą medžiagą ir perdavinėjo rusams. Juokinga ir tiek. Ji presuoja už tai, kad pasakė viešai tiesą, kad per sausio 13 įvykius savi šaudė į savus. Ir tai visa jo kaltė

Anonimas

Anonimas portretas
Deportuoti is salies. Tegul varosi pas savo ir savo senelio seimininkus.

na pagaliau riomerines profkes intelektualai

na pagaliau riomerines profkes intelektualai portretas
ismoko per pusantru metu [kol laike be teismo Palecky uz grotu] skaityt ir ,perskaite Paleckio parodymus....
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių