A. Paleckio byla: apklausiami liudytojai, tarp jų – K. Prunskienės sūnus

 • Teksto dydis:

Šiaulių apygardos teismas šnipinėjimu kaltinamo buvusio politiko Algirdo Paleckio byloje antradienį ketina apklausti keturis liudytojus.

Kaip BNS informavo teismo atstovas Vytautas Jončas, į šį posėdį liudyti pakviesti buvęs Lietuvos liaudies partijos laikinasis pirmininkas, politikės Kazimiros Prunskienės sūnus Vaidotas Prunskus, šios partijos atstovai Artūras Šidlauskas ir Danguolė Tautvydienė bei buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Valerijus Ivanovas.

V. Prunskus ir V. Ivanovas antradienį parodymus duos nuotoliniu būdu.

Prieš dvi savaites vykusiame posėdyje teismas jau apklausė Socialistinio liaudies fronto pirmininko pavaduotoją Andrejų Gorbatenkovą, valdybos narį Pavelą Ževčikovą ir diplomatą Giedrių Galkauską.

Byloje A. Paleckis su verslininku Deimantu Bertausku kaltinami šnipinėjimu kitos valstybės naudai, veikiant organizuotoje grupėje. Buvęs politikas kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą. D. Bertauskas kaltę pripažįsta.

Bylą nagrinėti Šiauliuose kovo pradžioje paskyrė Lietuvos apeliacinis teismas, kai nuo bylos nusišalino Vilniaus apygardos teismas.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį galbūt rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaip kitoks atlygis nurodoma pagalba užmezgant kontaktus su Rusijos politinės partijos atstovais, siekiant vienos iš Lietuvos registruotų partijų finansavimo, taip pat – pagalba užmezgant verslo kontaktus.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Be kita ko, kaltinamieji turėjo rasti Lietuvos institucijose dirbančių asmenų, kurie už neteisėtą piniginį atlygį Lietuvos teisėsaugos institucijoms pateiktų tikrovės neatitinkančią informaciją apie Sausio 13-osios byloje nuteisto Jurijaus Melio sveikatos būklę – siekta, kad tai turėtų įtakos jam skirto suėmimo pakeitimui į švelnesnę kardomąją priemonę ar kitaip palengvinti J. Melio kalinimą.

Sausio pradžioje teismas pratęsė tiek A. Paleckiui, tiek D. Bertauskui taikomą kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą – dar trims mėnesiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
ko tą Paleckį taip įnirtingai ir ilgai tampo?Paguglinus iš jo tik paprastos ir tuščios kalbos. Panašiai kaip ir mūsų partiniai nuolat kaba. Tik priešingom temom. Nu ir kas. Tai tik kalbos.Nei kas rimtai į ta žiūri nei kas i galva ima. Konkrečių veiksmų taigi nėra?

>

> portretas
O,Satrijaus&kolchoz&kgb- komuniagu neapklaus ...? AE Hitachi "Referendumo" iniciatoriu- organizatoriu-finansuotoju!?Juk "saunu darba" dirbo-nudirbo okupantams !?

Anonimas

Anonimas portretas
Salin landzbergine kriminaline fasistine klika. Laisve politiniam kaliniui Paleckiui.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių